ЗНО-2014 стартує третього червня

ЗНО-2014 стартує третього червня
Як буде проходити зовнішнє незалежне оцінювання, які його особливості та чим воно відрізнятиметься від попередніх, йшлося під час засідання прес-клубу «Ділове слово» за участю директора Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлани Сакаєвої та проректора Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Ірини Лисенко.

Реєстрація на ЗНО-2014 завершилася 5 березня, але до 19-го можна внести зміни в реєстраційні документи. Станом на 11 березня в області для участі в ЗНО-2014 зареєструвалося 6921 людей, у тому числі 5760 випускників 2014 року. Це становить 80,1% від загальної кількості випускників шкіл області, минулого року цей відсоток складав 87,2.

Серед найбільш популярних предметів на тестуванні-2014 на перші позиції серед необов’язкових предметів вперше вийшла біологія. Залишилися лідерами українська мова та література, історія України, математика.
Щодо цьогорічних новацій, то їх, за словами Світлани Сакаєвої, не так уже й багато: тестування з математики та історії України проходитимуть упродовж однієї сесії, також збільшиться кількість технічних перерв. Будуть деякі нововведення і за змістом самих тестів: у тестах із математики та фізики зменшено кількість завдань, де абітурієнту треба тільки вибрати правильну відповідь, натомість збільшено кількість завдань, які необхідно розв’язати та записати повну відповідь.

Фахівець нагадала, що вже традиційно в березні відбудеться пробне тестування. Для участі в ньому зареєструвалися 2935 осіб, що становить майже 41% від кількості випускників загальноосвітніх навчальних закладів (у 2013 році — 3365 учасників, або 43,8%).

ЗНО-2014 розпочнеться 3 червня і триватиме до 27 червня. За цей час майбутні вступники зможуть скласти від 1 до 4 тестів з 11 навчальних предметів, повідомила Ірина Лисенко.
Світлана Сакаєва звернула увагу, що у зв’язку із нинішньою ситуацію в Криму там цього року ЗНО не проводитиметься через напружену ситуацію. За інформацією Світлани Сакаєвої, велика кількість кримчан просять дозволу на складання ЗНО на території обслуговування нашого регіонального центру, і запевнила, що центр буде допомагати цим особам перереєструватися і пройти тестування.

Олена Березкіна, тижневик «Чернігівські відомості» № 12 (1200), 19 березня 2014

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ЗНО-2014, тестування, абітурієнти, «Чернігівські відомості», Олена Березкіна

Добавить в: