ВІЛ/СНІД поступово «старішає»

ВІЛ/СНІД поступово «старішає»
І це свідчить про обізнаність молоді щодо шляхів передачі ВІЛ-СНІДу та її намагання захистити себе від такої небезпечної інфекції.

Про це заявив головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, президент ВГО «Асоціація служби протидії ВІЛ/СНІДу України» Микола Дейкун під час прес-конференції щодо профілактики ВІЛ-інфекції на Чернігівщині.

Він підкреслив, що на сьогодні спостерігається тенденція до збільшення ВІЛ-інфікованих серед людей старше 30 років: з 53% у 2008 році до 71% у 2013-му. «Зараз у віковій структурі ВІЛ-інфікованих переважають люди віком 30—40 років, частка яких складає 49% від загальної кількості хворих», — зазначив Микола Дейкун.

Серед зареєстрованих ВІЛ-інфікованих, як і раніше, переважають чоловіки (52%), але останніми роками йде поступове збільшення кількості інфікованих жінок.
Микола Дейкун розповів, що на сьогодні в області ситуація з поширеністю ВІЛ/СНІДу поступово стабілізується, немає такого щорічного приросту захворюваності, як це було 5—10 років тому. Зараз Чернігівщина за рівнем поширеності займає десь 10—12 місце (остаточних даних поки що немає) в Україні, тобто знаходиться приблизно посередині і має по області показник навіть трохи кращий, ніж середній по Україні: 273,3 випадки на 100 тис. населення по області, по Україні — 308 на 100 тис. населення. Найбільш загрозлива ситуація в Чернігові, Прилуках та Щорському районі, де рівень поширеності ВІЛ-інфекції складає 400 випадків на 100 тис. населення.

На сьогодні на Чернігівщині перебуває під медичним наглядом 2922 ВІЛ-інфікованих людей, у тому числі 83 дитини, 1101 особа, з них 71 дитина, отримують антиретровірусну терапію.

Задля запобігання ризику захворювання на ВІЛ у середовищі ін’єкційних наркоманів на базі наркологічних диспансерів області з 2008 року впроваджується програма замісної підтримувальної терапії. Зараз її отримують 108 осіб.

В області забезпечений широкий доступ населення до консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. При районних та міських лікарнях функціонують кабінети довіри, де можна пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію. Від 20 січня в області впроваджується новий пілотний проект «Консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію із застосуванням швидких тестів». Як пояснила завідувач поліклінічного відділення обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Ольга Малюта, відтепер кожний пацієнт може за бажанням дуже швидко пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію. «Поки що проект упроваджується в Бобровицькому й Чернігівському районах та містах Ніжині та Прилуках. Якщо він дасть гарний результат, досвід буде поширений і на інші райони та міста області», — зазначила фахівець.

Олена Березкіна, тижневик «Чернігівські відомості» № 9 (1197), 26 лютого 2014

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ВІЛ, СНІД, інфекційне захворювання, «Чернігівські відомості», Олена Березкіна

Добавить в: