школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа ОптимаSHOPTOYS

Ленінопад на Чернігівщині триває

У Мені Ілліча не стало у суботу, 22 лютого, ввечері. До постаменту приставили драбину, по якій піднімалися місцеві активісти, щоб повісити зашморг на шию. Підігнали трактор. Очевидці стверджують, що скинути за допомогою трактора не вдалося, тоді його повалили вручну. Ленін упав і розбився на шматки, які розібрали на сувеніри всі охочі.

Ніжинщина втратила трьох Ленінів — одного в Ніжині і двох у селищі Лосинівка.
І в райцентрі, і у селищі був цивілізований демонтаж.

У Носівці Леніна, як і в багатьох інших містах, у неділю, 23 лютого, демонтували цивілізовано, за рішенням міської ради, залучивши комунальників. Пам'ятник зняли за допомогою крана і відвезли до КП «Носівка-комунальник».

А от у Іржавці Носівського району погруддя Леніна, зачепивши за нього мотузку, власною «Нивою» зніс місцевий житель свободівець Олег Контурко, колишній помічник лісничого. Сталося це у суботу, 22 лютого, опівдні.
Після того як Ленін упав, кажуть, Олег Владиславович розбив його молотком. Відбиту голову Ілліча забрав додому, а тулуб залишив на місці.

У селі Жадове Семенівського району Леніна скинули ще місяць тому в ніч з 19 на 20 січня.


Так скидали у Ніжині / Фото Максима Білоусенка

У Чернігові Леніна скинули 21 лютого.

21 лютого демонтували пам'ятник Леніну у Прилуках за допомогою крана та вантажівки «Урал». Відповідне рішення було прийняте того ж дня на позачерговій сесії міськради. Зберігається вождь у комунальному підприємстві «Послуга».

У ніч з 21 на 22 лютого Леніна повалили у Козельці та Острі Козелецького району.
Тієї ж ночі пам'ятник Леніну розвалили у Лемешах Козелецького району.
На постаменті залишилися ноги вище колін. Решта розламана і досі валяється на землі.

22 лютого розпрощалися з пам'ятником Леніна у Бахмачі. Там його демонтували за рішенням сесії міської ради. Все зробили офіційно. Для проведення робіт найняли місцевого приватного підприємця. Бо у місцевої влади не було відповідної техніки: крана, вантажної машини. Після знесення пам'ятник відправили на зберігання у КВП «Комунальник».
Того ж дня скинули пам'ятник вождю у Борзні, без сесії. На віче зібралося близько 400 місцевих жителів. Декілька активістів залізли на пам'ятник, наділи Леніну на шию петлю та потягли пам'ятник униз, не чекаючи рішення сесії. Пам'ятник з відбитою рукою на території КП «Борзна-Комунальник». Що з ним робити далі, вирішать депутати і громада. Подейкують, комуністи хочуть його викупити.
Того ж дня демонтували пам'ятник у Варві. На позачерговій сесії (її ініціювало десять підприємців) 21 лютого більшістю було прийняте рішення про демонтаж. До речі, 1 лютого на загальних зборах було проведено вибіркове опитування — із 200 опитуваних 180 проголосували за те, щоб пам'ятник стояв. Пам'ятник демонтували за допомогою підйомного крана з Прилук.
Вождь не падав на землю, не чіпляли й петлю на шию. Підхопили тросами під руки. Ленін відірвався, і його переставили на трактор. У демонтажі брали участь комунальники, підприємці. Зберігається Ленін у комунальному підприємстві «Господар» до 20 березня, коли відбудеться сесія.

22 лютого близько сьомої вечора Леніна розбуряли у Куликівці. Незадовго до цього в Інтернеті з'явилося повідомлення серед молоді — треба скинути це «непорозуміння». Патріотично настроєна молодь розколола ветхий пам'ятник на три частини. Подейкують, серед них були і приїжджі. Наступного дня Леніна розтяти, залишки забрала комунальна служба та доставила на склад управління житлово-комунального господарства.
У Дроздівці Куликівського району вождь стоїть без руки та з відбитим носом.

22 лютого близько половини восьмої вечора повалили погруддя Леніну у Ковчині Куликівського району, що стояло на території школи. За словами сільського голови, зробили це невідомі приїжджі, чоловік вісім. Коли місцеві прийшли на місце, Ленін уже валявся. Бюст сховала місцева влада.
Того ж вечора близько сьомої години невідомі (у селищній раді кажуть, що заїжджі) повалили пам'ятник у Ріпках. У вождя відірвалася права рука. Зараз пам'ятник на складі, місцева влада його охороняє.

22 лютого за допомогою вірьовок демонтували пам'ятник у селі Авдіївка Сосницького району. Зробили це активісти села. Ленін уже декілька років стояв без правої руки, ледве тримався на ногах. Вождь розколовся, активісти вивезли його на сміття.

23 лютого пам’ятник демонтували краном у Сосниці, рішенням позачергової сесії. Леніна перенесли на територію краєзнавчого музею імені Виноградського.

24 лютого без Леніна залишилася Ічня. Рішення про демонтаж було прийняте на позачерговій сесії 22 лютого. За допомогою крана пам'ятник демонтувало КП «Ічнянське» ВУЖКГ. Наразі зберігається на його території. Подальша доля вирішиться на позачерговій сесії, у березні.

З 20 на 21 лютого приїжджі активісти намагалися скинути пам'ятник у Срібному. Закинули вірьовку, тягнули Леніна джипом. Ленін на піддався. Та й комуністи, подейкують, мотузку відв'язали. У селищній раді кажуть, депутати вирішили, що рішення щодо Леніна буде прийматися на загальних зборах селища.

Марина Забіян, Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №9 (1451)

Теги: пам'ятник Леніна, ленінопад, «Вісник Ч», Марина Забіян, Аліна Сіренко

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект