чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
чернигов-авто
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Семенівські депутати шкодять державі?Семенівські депутати шкодять державі?

Семенівські депутати шкодять державі?
30 січня Семенівська районна рада приймала бюджет на 2014 рік. У ньому мали передбачити кошти на виплату моральної шкоди у сумі 485188,48 гривні Світлані Гавріковій та подружжю Євгенії і Роману Самофал за смерть їхніх дітей — 11-річної Крістіни (їй би було нині 15) і новонародженого Мишка. Вони померли з вини лікарів у Семенівській райлікарні. Всі суди, починаючи від районного до Вищого спеціалізованого суду з розряду цивільних та кримінальних справ, визнали вину медиків. Уже минуло сім місяців від дати остаточних рішень. Батьки ніяк не можуть отримати гроші.

— Ще на комісії, перед початком сесії, опозиційні депутати (нас восьмеро), заявили, що не будемо голосувати за бюджет, у якому не закладено кошти на виконання судових рішень. Перед цим я звернувся із заявою до голови райради з проханням передбачити кошти на відшкодування заподіяної шкоди, — розповідає депутат Семенівської райради Павло Бондаренко (ВО «Батьківщина»). — Це питання не внесли і ми не голосували (склад райради — 34, присутніми були — 21). Та провладній більшості вистачило голосів для прийняття бюджету і без нас. Сказали, що коштів на виплати батькам немає. Тоді я заявив, що знаю, де взяти кошти. З надбавок і премій головного лікаря Забєліна і голови райдержадміністації Сергія Євменова. На що Семенов відповів: «Не завидуйте моей зарплате».

— Я прийшов спеціально на сесію, — приєднується 31-річний Роман Самофал, потерпілий батько. — Сидів, слухав. Голова адміністрації Семенов весь час посміхався. Я підіймав руку, щоб висловитися. Та мені слова не дали. Вже після сесії єхидно сказали: «Ми думали, що ти на сесії як представник відділу земельних ресурсів» (я там працюю).

— Кошти на відшкодування будуть записані в кошторисі райлікарні при опрацюванні його фінвідділом. Суми від 24 до 30 тисяч гривень на рік. Це що стосується Гаврікової, — запевнила Людмила Салімон, голова Семенівської районної ради. — Тому що судове рішення по Гавріковій прийнято першим. І є особи (медсестра Пупко і лікарка Борисевич. — Авт.). які виплачують зі своїх пенсій певні суми. Що стосується родини Самофал, засуджений лікар відбуває покарання. Можливо, у квітні на сесії будемо переглядати бюджет. Ітиме мова про розподіл вільних залишків.

Тим часом Семенівська лікарня подала в суд заяву про розстрочку виконання рішень суду по Гавріковій та Самофал. Семенівський суд відмовив у задоволенні заяви комунального підприємства Семенівська ЦРЛ по Гавріковій. Розгляд по Самофал відклали.

Тепер батьки померлих дітей збираються звертатися до Європейського суду з приводу невиконання судових рішень. А це Україні влетить у велику суму. Бо право на їхньому боці. Виходить, своєю відмовою закласти в районний бюджет потрібні кошти семенівські депутати витягують ще додаткові гроші з державної скарбниці.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №6 (1448)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Семенівський район, бюджет, виплата моральної шкоди, гроші, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект