школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки-2013» (відео)Фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки-2013» (відео)

604 українці завантажили на Інтернет-ресурс найбільшого у світі фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки-2013» більше 35 тисяч світлин. Вони зображують архітектурні та монументальні надбання України. Як усе це стосується Чернігова? Все дуже просто: значна частина учасників конкурсу сфотографувала один із символів обласного центру — церкву святої великомучениці Катерини.

Сьогодні, напевно, важко знайти людину, яка б жодного разу не користувалася інформацією з вільної енциклопедії — «Вікіпедії», яка містить в собі статті на різноманітні теми. А в 2010 році голландські поповнювачі цього інформаційного Інтернет-ресурсу дійшли висновку, що електронній енциклопедії не вистачає відомостей про історичні та архітектурні пам’ятки своєї батьківщини. Вже у 2011 до голландської ініціативи приєдналися ще 18 країн світу, у 2012 географія учасників розширилася до 35 країн, а торік кількість країн-учасниць перевалила за півсотні. Ось так в світі з’явився найбільший фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Конкурс традиційно проходить у вересні. Протягом місяця усі бажаючі викладають фото у спеціальний розділ «Вікіпедії». У 2013 розділ поповнили фотографіями більше ніж 11 тисяч користувачів. Серед них і 604 українці. Варто зазначити, що у, так би мовити, командному заліку, українці посіли третє місце, завантаживши більше 35 тисяч фото.У фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки-2013» в Україні найкращим було визнане панорамне фото Святогорської лаври, що на Донеччині. До списку кращих фотографій потрапили і світлини Чернігівщини. Саме тому у культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» відкрилася виставка найяскравіших світлин-учасниць конкурсу. Тут можна побачити і вищезгадану Катерининську церкву, і Георгіївську церкву, що у Седневі, і Північну башту Новгород-Сіверського Спасо-Преображенського монастиря і ще багато чого цікавого.

Організатори сподіваються, що наступного року українці в цілому та чернігівці зокрема будуть активніше викладати світлини, адже нам є що показати світові. Втім, аби спробувати себе у ролі вікіпедиста-фотографа, чекати на прихід осені не обов’язково, адже на травень заплановано фотоконкурс «Вікі любить землю», його організовує Україна. За словами організаторів,Ж до нього планують долучитися вісім країн світу.

Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр»

Теги: фотоконкурс, «Інтермеццо», «Сівер-центр»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект