Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Відбулась презентація книги О.Добриці «Забута спадщина» (відео)



1

Відбулась презентація книги О.Добриці «Забута спадщина» (відео)

Заклик до істориків створити нарешті свою, українську історичну школу, якої фактично досі не існує. Таке несподіване для багатьох твердження є провідною ідеєю книги «Забута спадщина», щойно виданої в Чернігові. Автор – письменник, журналіст, історик, ветеран спецслужб Олександр Добриця пропонує свій погляд на історію України, що відмінний від звичного для більшості і викладеного в підручниках.  «Якщо хочеш бути істориком – не читай підручники! Читай першоджерела, документи і аналізуй їх»,- ці слова сказав колись йому шкільний вчитель – згадує автор на презентації в Чернігівській міській бібліотеці ім.. Коцюбинського. З тієї настанови вчителя й почалися для нього історичні дослідження. Тим більше зміцніли навички знаходити документи й аналізувати їх юридична освіта, робота в службі безпеки, краєзнавча й журналістська діяльність. 20 років збирав він ці матеріали, і все, що міститься в цій книзі, вже оприлюднювалося протягом років – в історичних журналах і в циклі бесід на Національному радіо. Всіма цими засобами автор прагне популяризувати свій погляд на історію України, відмінний від того, що викладений в підручниках. А найбільшим відкриттям став висновок про походження українського народу внаслідок контакту протягом століть між слов’янами й сусідніми степовими народами, насамперед половцями.




Такої ж думки дотримуються російські історики Ключевський і Гумільов.  О. Добриця посилається й на дослідження сучасної генетики та деонтології, які дозволяють досить точно встановити походження кожної людини. Книга передбачає дискусію, але це визнає – і навіть сам пропонує – автор, прямо кажучи, що це збірка гіпотез. Одне, що не підлягає сумніву –книга привчає самостійно розбиратися в усьому, а не бездумно повторювати чи виконувати кимось сказане.

Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олександр Добриця, презентація книги, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения



ЦентрКомплект