Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Безбожники вкрали 26 старовинних ікон


Безбожники вкрали 26 старовинних ікон

У ці вихідні, в ніч на 25 грудня, невідомі безбожники вдерлися в церкву Успіння Пресвятої Богородиці в селі Кобижча Бобровицького району. І поцупили аж 26 старовинних ікон. Брали тільки ті, що написані на дереві і невеликого розміру. Великих з них тільки дві: «Святителя Миколая» (вагою близько 30 кг) та «Воскресіння», яку виносили на Пасху під час хресного ходу.
— Люди в неділю вранці прийшли на службу, стали відчиняти двері, а там щось заклинило. В церкві двоє дверей, з масивного дерева, оббиті залізом. Обоє зачиняються на залізні, зроблені на замовлення, навісні замки. Ледь відчинили перші двері, другі теж були зачинені, але видно, що над замком «попрацювали». Там валялася розбита цеглина. Коли увійшли, побачили, що. майже всі ікони з олтаря винесли. Люди плакали. Спонсорів у нас ніяких нема, церква живе на пожертви прихожан, — розказує матушка Марія Гавій. — Злодії були обережними, особливого безладу не залишили, навіть двері за собою позамикали. Зламали скриньку для пожертв, але там було не більше сотні гривень, що люди накидали. Головна цінність — ікони.

Це вже третє пограбування Успенського храму за останні 15 років. Першою вкрали чудотворну ікону Іржавецької Божої матері, яку подарували церкві козаки. Пізніше викрали ще кілька ікон. Були і невдалі спроби пограбування.

Ікони винесли не всі. Залишилися великі, а також написані на полотні, на папері.

Церква стоїть на околиці села, під лісом. Настоятель храму Василь Гавій нікого конкретного не підозрює. Міліція веде розслідування. Кажуть, знайшли якісь сліди, відбитки, машинний ключ. Через село проходить залізниця «Ніжин-Київ».

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №52 (1338)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ікрни, церква, пограбування, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект