• Брухт ДальнобойСервис


реклама

Екологічна проблема

Найбільша екологічна проблема в області – близько 900 тонн невизначених отрутохімікатів та пестицидів

Більша частина розміщується на складах колишніх колгоспів у зруйнованих складських приміщеннях просто неба та в інших місцях зберігання, які не відповідають нормативним вимогам та несуть екологічну загрозу для ґрунтів, підземних вод і, як результат, негативно впливають на людський організм. Про це повідомила заступник начальника Державної екоінспекції в Чернігівській області Валентина Дзюба.
Ця проблема вже набула широкого розголосу і вона на контролі у губернатора області. Цього-річ з обласного бюджету планується виділити 12 млн гривень для вивезення за кордон та утилізації частини екологічно небезпечних речовин Чернігівщини. Проте, аби повністю очистити реґіон, потрібно вдвічі більше коштів.

Не менш болючими проблемами залишаються також:
брак безпечного міського сміттєзвалища, хімічні відходи у ставках-накопичувачах токсичних відходів, поблизу житлового масиву Масани в Чернігові, полігони твердих побутових відходів, стихійні нагромадження сміття в лісосмугах та зонах рекреації. Ці питання неодноразово обговорювалися на нараді у першого заступника голови облдержадміністрації Станіслава Прокопенка. Також було запрошено представників трьох вітчизняних фірм, які висловили готовність взяти участь у будівництві сортувальної лінії та сміттєпереробного заводу. Зважаючи на те, що кількість відходів щороку зростає, будівництво такого заводу дозволить перетворити процес утилізації на цивілізований.


З огляду на той прикрий факт, що промисловість Чернігівщини наразі перебуває у стані стагнації, позитивним моментом залишається невисокий рівень забруднення навколишнього середовища підприємствами реґіону. Так, серед установ, які найбільш негативно впливають на екологічну ситуацію в області, можна виділити підприємства ЖКГ, які завдають шкоди водним ресурсам області, зливаючи недостатньо очищені стічні води у природні водойми. Причина знову таки у нестачі коштів – міський водоканал використовує застарілі технології, а впровадження нових вимагає неабияких фінансових ресурсів.

Щодо безпечності водних ресурсів Чернігівщини експерт завірила, що вони відповідають встановленим нормам, за винятком показників заліза, фосфатів та марганцю, що є природним фоном для водойм Поліської зони. Постійно проводиться контроль за її якістю та моніторинг можливих забруднень, які надходять із потенційно небезпечних об’єктів сусідніх Брянської та Гомельської областей.
Не останнє місце в екологічній безпеці відіграє і ставлення населення до охорони навколишнього природного середовища – забруднені ліси, стихійні сміттєзвалища та хаотичне випалювання великих площ стерні. Тому, якщо ми хочемо зберегти свій край зеленим, чистим і квітучим, потрібно спочатку змінити своє особисте ставлення до природи. Адже, як каже приказка: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Олександр Іллін, тижневик «Деснянка вільна» №48 (232)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: екологія, хімікати, пестициди, «Деснянка вільна», Олександр Іллін

Добавить в: