Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівські безхатченки підніматимуть село

Чернігівські безхатченки підніматимуть село

Чернігівські безхатченки підніматимуть село
Створити невеличке поселення, де безхатченки могли б постійно жити і при цьому заробляти собі на харчі, мріють у міському Центрі соціальної реабілітації безпритульних. Уже сьогодні директор центру Микола Романов шукає кошти та налагоджує співпрацю з облдержадміністрацією. Реалізувати сміливий проект сподіваються, вигравши грант.

— Ми розуміємо, що у більшості людей, які приходять до нашого центру, немає жодних перспектив влаштуватися у цьому житті самостійно. Але й у себе тримати їх постійно ми не можемо. Наше завдання — соціальна реабілітація. Триває вона до півроку. Куди діватися потім? — пояснює Микола Романов. — Ось звідки з’явилася ідея створити такий собі хутір, де ці люди могли б осідати. Вони працюватимуть на землі, вирощуватимуть продукти і для себе, і для міського центру, триматимуть якусь худобу. Сьогодні ми вже консультуємося з фермерами та зоологами, з чого можна було б розпочати. У перспективі ми могли б навіть заготовляти продукти для, скажімо, соціальних магазинів для малозабезпечених родин. Зрозуміло, що на таке погодяться не всі безпритульні. Об’єктивно, ці люди не звикли працювати. Але із сьогоднішніх наших клієнтів уже є чимало бажаючих спробувати.

Хоча у місті чомусь звикли вважати цих людей за нахлібників, які сидять на нашій шиї, та насправді вони від роботи не відмовляються. Просто мало хто пропонує. Усі суботники, роботи з очистки Стрижня, прибирання міста від снігу — все це не обходиться без їхньої допомоги. Але вони не раби, яких можна безкінечно і безкоштовно експлуатувати, наголошує Микола Романов. Більше того, з 24 чоловік, які сьогодні там знаходяться, реально працювати можуть тільки 9. Решта — інваліди.

Але, незважаючи на це, зараз шестеро мешканців притулку оформлюються на оплачувані громадські роботи у міському Центрі зайнятості, одна колишня клієнтка влаштувалася на «Чексіл» та отримала ліжко у гуртожитку, ще один чоловік знайшов собі заробіток та помешкання у Козелецькому районі. Є у центрі й троє молодих людей, які мають роботу в приватних підприємців. Однак обійтися без сторонньої допомоги та підтримки вони все одно не зможуть.
— Ми дуже вдячні за підтримку усім небайдужим. А таких людей немало: починаючи від міського голови Олександра Соколова, приватних підприємців і до звичайних мешканців міста, які приносять одяг, консервацію, крупи. Усе це — неабияка поміч. Головне для безпритульних — розуміти, що суспільство до них небайдуже, хтось турбується, хтось хоче, щоб їм стало жити краще. Тільки тоді вони можуть самі ставити якісь цілі у житті, до чогось прагнути, — підкреслює директор центру.

P.S. За рік через центр пройшло близько 180 людей. Найважливіше, що ані цієї, ані минулої зими жоден безпритульний не помер на вулиці від обмороження. Близько десятка безхатченків направили на лікування у медичні установи з хворобами, які від них міг би легко підхопити кожен перехожий, як то туберкульоз. Багатьом допомогли отримати паспорти та оформити інвалідність. А хтось просто вперше в житті дізнався, що таке чисте тепле ліжко і гаряче харчування.

Ольга Чижова, тижневик «Чернігівські відомості» №119

Теги: безпритульні, «Чернігівські відомості», Ольга Чижова

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект