Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У колекції 82-річного Івана Ярешка сотні картин, графік і десятки розписних церков (відео)У колекції 82-річного Івана Ярешка сотні картин, графік і десятки розписних церков (відео)

Вам необходимо обноить Flash Player для просмотра этого видеороликаСкачать последнюю версию Flash Player
Тривалість відео – 07 хв. 36 сек., розмір відео – 30,20 Мb У свої 82 роки Іван Ярешко з Чернігівщині не лише відмінний господар, а й поет і художник. У його колекції сотні картин, зарисовок, графік і десятки розписних церков.

Зупинятися на досягнутому чоловік аж ніяк не збирається. Каже, що з віком талант лише зростає. Місцеві жартують, що Іван Якович буквально народився з пензлем та аркушем. Він створює картини чи не усе своє життя. Та лише рідні знають, що свої найкращі шедеври написав на схилі літ після важкого інсульту і кілька тижневого паралічу. Пан Іван пригадує, що любов до мистецтва відкрилася у 10-річному віці.

Вже тоді хлопець малював найкраще з однолітків. У повоєнні часи про малювання довелось забути. Грошей не вистачало навіть на найнеобхідніше, та і часу для зарисовок не було. Усе змінила служба в армії. Пан Іван відчував, що картини – це все його життя: всесвіт і сенс існування.

Він понад усе хотів вивчитися на художника. Хотів, але не міг. Робота в колгоспі трактористом, далі ковалем і столяром не залишала часу. Тільки у 40-річному віці Іван Якович наважився на неймовірне.
Закінчив вечірню школу та вступив до університету. У рідному селі це був справжній фурор. Тоді у 60 –х роках мало хто з селян умів писати чи рахувати. А тут тобі художник із вищою московською освітою. Посипалися і пропозиції роботи.

Пан Іван мріяв переїхати до великого міста. Там відкривались перспективи, нові творчі проекти та можливість художнього росту. Але дружина не схотіла їхати до міста. Понад усе на світі пан Іван мріє, щоб до смерті його роботи окрім сільських дітей побачила широка аудиторія. Не для слави, а для відчуття, що багаторічна праця правильна та потрібна.Підготував Сергій Корж за матеріалами телепрограми «Критична точка»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сергій Корж, відео, Іван Ярешко, художник

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект