• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівська фабрика «Елегант» шиє одяг для всієї Європи


Талион

Чернігівська фабрика «Елегант» шиє одяг для всієї Європи

 

Чернігівська фабрика «Елегант» шиє одяг для всієї Європи
12 червня в Обласному філармонійному центрі пройшли урочистості з нагоди 90-річчя Чернігівської швейної фабрики «Елегант». За радянських часів це підприємство спеціалізувалося на виготовленні чоловічого одягу, а саме – брюк і костюмів, одягало чи не весь Радянський Союз, а нині виконує переважно замовлення з-за кордону, шиє пальта, сукні, сарафани, піджаки для країн Європи. Догодити вибагливим європейським покупцям – нелегко, але «Елегант» з цим завданням справляється.

Історія старійшини легкої промисловості України веде початок з 1920 р., коли була створена невеличка артіль «Промголка». Спочатку працівники артілі виготовляли одяг лише за індивідуальним замовленням, але чернігівці потребували все більше брюк, суконь, костюмів, тож незабаром було прийняте рішення відкрити на базі «Промголки» швейну фабрику – одну з перших у Чернігові. Підприємство почало виконувати масові замовлення. В грудні 1968 року для фабрики було побудоване нове приміщення, під одним дахом розмістилися виробничі цехи, допоміжні служби, склади та адміністративний апарат. На той час фабрика випускала до мільйона одиниць брюк, 250 тисяч чоловічих костюмів на рік.

За часів незалежності України швейна фабрика перетворилася на відкрите акціонерне товариство «Чернігівська швейна фабрика «Елегант». Акціонерами стали робітники підприємства, а очолив його Станіслав Владиславович Дубінін. Сьогодні на фабриці працюють близько 700 робітників, з них 470 швачок, 80 розкрійників, 150 чоловік технічного та адміністративного персоналу. Чернігівська швейна фабрика – чи не єдине подібне підприємство в Україні, яке зберегло свій профіль, і яке працює в дві зміни.
Кожного місяця тут шиють близько 50 тис. виробів одягу. Виходить, приблизно за півроку фабрика може одягнути весь Чернігів у новий сучасний одяг.

35 робітників відпрацювали на «Елеганті» більше сорока років, працюють і донині, а 332 працівники мають двадцятирічний стаж. Це дійсно золотий фонд підприємства. Про людей тут дбають: є соціальні пільги та адресна допомога, стабільні заробітки та оздоровлення. Ті, хто проробив на фабриці 20 років, отримує почесне звання «Ветеран праці на виробництві» і відповідне матеріальне заохочення. До речі, з нагоди ювілею підприємства навіть пенсіонери отримали грошові премії.

Сьогодні Станіслав Дубінін мріє про той час, коли ситуація у вітчизняній легкій промисловості нарешті кардинально зміниться, коли вдягати співвітчизників стане вигідно, і фабрика буде випускати красивий одяг для українців. Він вважає, що ідеальний варіант для розвитку підприємства – випуск продукції для України і лише частково експорт за кордон. Тож будемо сподіватися, що до 100-річчя фабрики «Елегант» її продукція буде продаватися не лише за кордоном, а й з’явиться нарешті у вітчизняних магазинах.

Вікторія Сидорова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Вікторія Сидорова, фабрика, «Елегант»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект