школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Олесь Ульяненко презентував нову книгу в Чернігові (відео)Олесь Ульяненко презентував нову книгу в Чернігові (відео)

Вам необходимо обноить Flash Player для просмотра этого видеороликаСкачать последнюю версию Flash Player

Тривалість відео –2хв. 40 сек., розмір відео – 9,70 Мb  Близько двох років тривав судовий процес між національним комітетом з питань моралі і письменником Олесем Ульяненком через роман «Жінка його мрії». Твір було названо порнографічним, як наслідок, його було вилучено з продажу і заборонено передруковувати.

Але сьогодні роман готують до другого видання. Він не зазнав суттєвих змін і скорочень, тож можна сказати, що цей судовий процес Ульяненко таки виграв. За час тривалого судового розгляду і підвищеної уваги до життя письменника з боку журналістів, в нього суттєво погіршився стан здоров’я. А тому переможне перевидання скандального роману Олеся тішить мало.

Сам він каже,що хотів би покінчити з літературою і більше ніколи не писати. В Чернігів Ульяненко приїхав з презентацією нової книги. Роман «Там, де південь» – це спроба автора поєднати жанр легкий зі складним. Критики говорять, що всім, хто ще незнайомий з творчістю Олеся Ульяненка, почати краще саме з цієї книги. В ній Олесь виклав найкоротший для читачів шлях до свого внутрішнього світу.

«Там, де Південь»,  — розповів літератор, —  про  життя пацанів, морехідку та закрите  місто Миколаїв, де всі мешканці – колишні або майбутні зеки.

 - Ви автор, який поєднує легкий та жорстокий стиль, як Вам це вдається? – запитала гостя чернігівська журналістка. 

- Удається, життя  воно не повністю чорне або  біле, – відповів письменник.   

- Чи правдиві  ті мерзотні події, що відбуваються  у монастирі, описані у книзі «Знак Саваофа»?

- Так, це безперечно. Я маю кількох друзів, які пішли  у монахи. Та й навіть нещодавно,  їдучи у лікарню до Феофаніі, розговорився з таксистом, той  повідомив мені, що возив дівок  для цих «святенників».

Питання на зустрічі стосувалися і можливості й потреби висвітлення письменниками прихованого життя робітничого кварталу Чернігова, своєрідного гетто — «Шерстянки».  Автор погодився, що тема цікава, проте віддав пальму першості місцевим авторам.

 «Там, де південь» – абсолютно новий твір, стильний та захоплюючий. У ньому видно нові грані творчості Олеся Ульяненка. Він зробив крок уперед, поєднавши свою фірмову «об’ємну» манеру зі вражаючим антуражем та динамічним сюжетом.

 
Довідка


 Оле́сь Станісла́вович  Улья́ненко (Ульянов Олександр Станіславович) народився 8  травня 1962 року у місті Хорол, що на Полтавщині.  Працював на шахті, електриком, слюсарем, монтажником, вантажником, служив у війську і поневірявся по лікарнях.

Згодом співпрацював із часописами та телебаченням. Належить до плеяди лауреатів Малої державної премії імені Тараса Шевченка за 1997 р. (за роман «Сталінка»). Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Живе у Києві.

У свій час класик української літератури Павло Загребельний прихильно поставився до творчого дебюту молодого автора. Олесь Ульяненко є автором більше ніж 20 романів, які, він наполягає, всі базуються на дійсності нашого часу.

Творчий доробок:

Романи «Сталінка», «Дофін сатани», «Зимова повість», «Богемна рапсодія», «Вогнене око», «Син тіні», «Знак Саваофа», «Серафима»,  «Квіти Содому»,  «Жінка його мрії».

Його проза  перекладена англійською, німецькою  та вірменською мовами.

У 2009 році роман  «Жінка його мрії» за висновком Національної експертної комісії з питань моралі було вилучено з продажу через надмірну, на думку членів комісії, анатомічність зображення еротичних сцен. Щоби повернути книгу на полиці, письменник вимушений був оскаржувати висновок у суді.

За роман «Знак  Саваофа» (2006 рік) Московський патріархат піддав автора анафемі.
 
Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр» та прес-служби культурно-мистецького центру «Інтермеццо»

 

Теги: Сергій Корж, Олесь Ульяненко, книга

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект