• Брухт ДальнобойСервис


Син убив батька

 

Село Вертіївка Ніжинського району обговорює жахливу новину — вбивство. 63-річного Бориса Зорі. На чоловікові були ножові поранення і гематоми. Труп знайшли поруч з автомобілем ВАЗ-2106, що належить сину Сергію.За підозрою у вбивстві правоохоронці затримали сина. У нього під час огляду вилучили ніж та одяг зі слідами крові.

Для вертіївців це несподіванка. Адже Сергій Зоря не п’яниця. Дружина Наталія працює начальником фінансово-економічного відділу Ніжинської районної ради, теща — педагог місцевої школи. Сам він працював-водієм-далекобійником. Разом з дружиною виховував її сина-школяра. Чи не всі виправдовують Зорю, кажуть: «Зрів, зрів нарив і прорвав».

Говорять, покійний Борис «косив» під байкера. Любив їздити на мотоциклі, був шанувальником жінок. Не з одною мав стосунки. З матір’ю Сергія прожив багато років. Кажуть, жінка потерпала від його складного характеру. Вже коли син був дорослий, розлучилися. Борис виїхав жити на Куликівщину, та у спокої колишню дружину не залишив. Приїздив, влаштовував скандали. Після одного з таких візитів жінку розбив інсульт. Невдовзі вона померла. Сталося це торік. Сергій вважав батька винним у смерті матері, і дуже жалкував, що не уберіг її від нападок батька. Однак віддав батькові ключі від хати і підтримував з ним стосунки.

— Сергій член Вертіївського місцевого осередку мисливців та рибалок. Того дня він був на полюванні. Поїхав десь о третій дня. Спочатку до батька, потім до себе додому, закрив собаку, — пригадує 45-річний Ігор Гаврилей, очільник осередку. — Мені він зателефонував десь близько одинадцятої години вечора. Дзвонив з батькового телефону. Сказав, що їхали до родичів у село Велика Кошелівка та біля Титівки зламалася машина. Просив, аби я допоміг знайти транспорт, яким би притягти несправне авто у Вертіївку. Я шукав, але не знайшов. Отож, зателефонував сказати, що не склалося. Слухавку взяв батько і повідомив, що вже домовився з людьми з Куликівки, ті допоможуть відтранспортувати авто.

Серед, ночі мене розбудив дзвінок мобільного. Телефонувала дружина Сергія. Сказала, він прийшов додому і розповів, що, обороняючись, задушив батька. Бо той накинувся на нього і став душити.


— Ігорю Олександровичу, поліція повідомляє, що на тілі Зорі-старшого були множинні ножові поранення та гематоми.

— Коли я приїхав на місце, тіло вже оглянув експерт. Я бачив на шиї рану.

Я впевнений, що Сергій оборонявся. Його батько як випивав, ставав надто агресивним. За що не одноразово був битий чужими людьми. У Вересочі Куликівського району йому навіть вухо порвали. Сергій возив його до лікарні зашивати. Хоч батько нічого доброго для сина не зробив, Сергій постійно допомагав йому. Двічі витягував батька із запою. Чотири рази впрошував роботодавця, аби не виганяв Бориса за прогули, коли запивав. Допомагав вирішувати усілякі проблеми. Вони, бувало, сварилися. Проте ініціатором усіх сварок був батько. Не з чуток знаю. Борис доводив матір Сергія. Приїздив речі забирати і влаштовував скандали.

* * *

Кажуть, що з ізолятора тимчасового тримання Сергій передав рідні єдине прохання, аби батька ні в якому разі не ховали поряд з могилою матері.

Поки що поліція кваліфікує дії підозрюваного Сергія Зорі як умисне вбивство за статтею 115 Кримінального кодексу. Воно карається позбавленням волі на строк від 7 до 15 років. Та якщо знайдуть підстави, справу можуть перекваліфікувати на статтю 118 (умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони). А по ній м’яке покарання — умовний строк до трьох років.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №49 (1803), 3 грудня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Вертіївка, вбивство, Борис Зоря, син, Сергій Зоря, труп, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
 
 


Центр Комплект