• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Криминальные публикации » Відділили голову, експертиза затягується. Батьки Дениса Чаленка збираються під Офіс Президента


реклама

Відділили голову, експертиза затягується. Батьки Дениса Чаленка збираються під Офіс Президента

На кладовищі у Прилуках вже більше ста днів — порожня могила. 11 червня з неї викопали труну з тілом 14-річного Дениса Чаленка і повезли тіло на експертизу до Києва.29 жовтня буде рік, як юнак загинув. Дениса знайшли на залізничних коліях з розбитою головою, зламаними ногами і синцями на обличчі. Підлітка не ховали тиждень, бо батьки не вірили прилуцькій експертизі, домагались київської. У Прилуках написали — Дениса збив потяг. А поліцейські твердили, що це самогубство. Хоча машиніст говорив, що хлопець нерухомо лежав на шпалах. Батьків обурило, що сина назвали самогубцем, вони вважають, що його вбили. Тоді на підтримку родини Чаленків під Прилуцький відділ поліції вийшли родичі загиблого, небайдужі містяни. Палили шини, вимагали чесного розслідування і звільнення всіх тих прилуцьких копів, хто придумав історію з потягом. Протест тривав кілька днів. Начальника поліції вище керівництво звільнило. Прислали нового з Києва.

Шестеро співробітників відбулися переляком, отримали звіздюлєй, а дехто і догани. Аби ще більше не збурювати прилучан, правоохоронці висунули іншу версію — нещасний випадок. Тоді справу за статтею «Умисне вбивство» передали на розслідування до столиці, як і тіло. Повторний розтин показав, що травми голови, ніг, не характерні для наїзду. А це означало, що полетять погони у причетних. Тоді слідчі, аби підтвердити чи спростувати версію про наїзд, провели слідчий експеримент. Поклали на рейки три манекени різного розміру, так, як лежав Денис. Шість разів пускали потяг, і він жодного разу ні одного манекена не зачепив.

Отож, виникла необхідність у проведенні ексгумації для більш детального дослідження травм потерпілого і чим вони були нанесені. На таку експертизу закон відводить 90 днів. Та вже лік перевалив за сто.

Батьки Дениса добиваються результатів, аби знати, як діяти далі. Налаштовані знайти винних у смерті сина.

За три місяці слідство не просунулося. Чекають висновків по тілу. Воно знаходиться у приватному морзі Києва. Голову експерти відокремили, аби взяти череп на дослідження, щоб визначити, яким саме предметом були нанесені удари.

— Нас все годують обіцянками, що скоро закінчать експертизу. Чекаємо. Якщо і надалі вона буде затягуватись і слідство не просуватиметься, ми готові збирати людей і їхати вимагати справедливості під Офіс Президента, — каже 34-річна Світлана Чаленко, мати Дениса.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №39 (1793), 24 вересня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, Денис Чаленко, експертиза, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в: