Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Криминальные публикации » Трактор покотився назад і придавив голову. На смерть

Трактор покотився назад і придавив голову. На смерть

22 серпня о 2.40 ночі у Козелецькій центральній районній лікарні помер 57-річний Микола Брачун із села Сираї Козелецького району. 21 серпня близько 9 вечора «швидка» привезла його у лікарню непритомного. У голову врізався фаркоп (причепний пристрій) трактора «МТЗ-80». Травми були несумісні з життям. «Очі здвинуті. Голова розтрощена, із черепа сіточка. І дві дірки здоровенні іззаду», — плаче вдова Оксана Брачун.


Трактор «МТЗ-80». Схожий на трактор-убивцю

Трактор «МТЗ-80» належить родині Шелест із сусіднього села Омелянів. Марія Іванівна на пенсії за вислугою років, колишня учителька. Чоловік Володимир та син Сергій працюють на землі. Родина має техніку, худобу.

Що ж сталося у той нещасливий вечір між селами Сираї та Сокирин? Там, де смуга біля піщаного кар’єру, де дорога. Микола Брачун вже не розкаже. Темна історія, кажуть і в Сираях, і в сусідніх Сокирині, Омелянові, Єркові.

«Чоловік намагався поставити на колеса віз із сіном (який перевернувся на бік), у цей час трактор «МТЗ-80», у кабіні якого не було водія, покотився назад і фаркопом придавив йому (чоловіку) голову», — повідомляє департамент з питань цивільного захисту і оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації.


Фаркоп до «МТЗ-80»

— Я не вірю в офіційну версію, — говорить удова Оксана Брачун. Спілкуємося телефоном. Жінка у Києві. Заселяє у гуртожиток сина. Поступив на безплатне у Київський національний університет будівництва і архітектури. — Сказали в поліції, що чоловік за вірьовку смикнув трактор, от він його і задавив. А я цьому не вірю. У нього права рука була паралізована, усихала. Як він міг смикнути? Як міг поїхати трактор, якщо він на гальмах? Як людина може його зірвати? Це хіба здавати назад і задавити. Він же не працював у них, просто мимо їхав. Кажуть, зупинився, щоб з возом допомогти. Віз не наш, сіно не наше.


Кажуть, що він помагав, — продовжує. — А мені все з голови не виходить, що Сергій з Омелянова їхав на тракторі, і мій чоловік з Омелянова на велосипеді. Чоловік років п’ять відбудовував там хату, батьківську мою (я омелянівська, вийшла заміж у Сираї). Микола їхав додому поратися. Бо я на інвалідності (третя робоча група). Знав, що мені не можна відра носить. Летів, бо у нас дома хазяйство.

«Швидку» вони викликали. Мене ж не визвали на поле. Мені подзвонили із реанімації.

Я поїхала у Козелець, у лікарню. У реанімацію не пустили. Сказали: «Вам краще на це не дивиться».

У лікарні заплатила 1800 з копійками. Намагалися його реанімувати. Позашивали ранки якісь. Спочатку сказали більшу суму везти. Думали, що доведеться платити за операцію. Операції як такої не було, не дожив.

Уже після смерті чоловіка Марія Шелест з Омелянова привела мені велосипед, сказала: «Бач, у мене у роті зубів нема, а я буду наймати адвоката». Мовляв, треба гроші на зуби, а тут ви зі своїм. Так сказала, що мене і сьогодні тіпає.

* * *

За фактом порушене провадження за ч. 1 статті 115 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство. Карається на строк від 7 до 15 років), повідомила речниця головного управління Національної поліції в області Наталія Реберг. Триває слідство.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №36 (1738), 5 вересня 2019 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Микола Брачун, Сираї, трактор, трагедія, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:


ЦентрКомплект