Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » В Чернігові відбулося відкриття Library Art Center та виставки Євгена ШаповаловаВ Чернігові відбулося відкриття Library Art Center та виставки Євгена Шаповалова

Сьогодні, 20 вересня о 16.00 годині в Чернігові за підтримки Українського культурного фонду в будинку по вул. Шевченка, 54 відбулося відкриття Бібліотечного Арт Центру - Library Art Center. В рамках презентації проекту відкрилася і виставка живопису молодого, але вже відомого за межами нашого міста талановитого художника Євгена Шаповалова.Library Art Center створений на базі Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва, що знаходиться напроти в готичній будівлі біля стадіону і покликаний допомагати, як починаючим митцям в реалізації їх потенціалу, так і всім зацікавленим у мистецтві.

На відкритті центру з урочистою промовою та привітаннями виступили:
- директор обласної бібліотеки для юнацтва Марина Латамарчук;
- заступник директора обласної бібліотеки для юнацтва Ольга Костенко;
- куратор арт-центру, мистецтвознавець, доктор філософії, художник Святослав Подлевський;
- художниця, член Спілки художників України Олена Саченко;
- художниця, член Спілки художників України Оксана Корнієнко;
- художник, член Спілки художників України Євген Шаповалов;
- художник, член Спілки художників України Володимир Матвейцев.
Всі вони зійшлися в одному: ось такий маленький, але дуже творчий центр, буде робити велику і важливу роботу - популяризувати нашу культуру. Тепер у художників з'явилася можливість, як для першого дебюту, так і для подальшого професійного зростання. Втім мистецтво призначене не тільки для митців. Центр є відкритим майданчиком для усіх, хто любить творчість і мистецтво.

Мета арт-центру - створення мистецької платформи для креативних ініціатив, де члени співтовариства зможуть допомогти починаючим митцям, зробити мистецтво доступнішим для всіх зацікавлених у ньому.Тут вже створений невеличкий музей з українськими історичними атрибутами, одягом.Навіть збереглася добірка газет, які були видані в 1979-1982 роках.Простий і лаконічний логотип арт-центру - восьмипелюсткова квітка символізує різні напрямки діяльності арт-центру, а також є елементом дерев'яного декору особняка. В межах арт-центру будуть проходити виставки сучасних художників, арт-штудії (майстер-класи), арт-салони (перегляди фільмів), розмови про мистецтво, мистецькі ініціативи з усіх напрямків, краєзнавчий відео-арт.


Символічно, що відкриття Library Art Center почалося з представлення робіт  чернігівського художника Євгена Шаповалова, якому наші відомі художниці Оксана Корнієнко та Олена Саченко вже давно пророкують велике майбутнє. Його творчість підкорила серця багатьох шанувальників прекрасного в різних містах України. Євген має свій оригінальний ексклюзивний авторський стиль.

На сьогоднішній виставці, яка має назву «Світи Євгена Шаповалова» представлено вісім його картин, які віддзеркалюють різні етапи творчості. Тут присутні як зразки достатньо раннього стилю, в яких ще вгадуються пошуки форми та структури, наприклад «Лодки», так і нещодавні роботи з яскраво вираженою стилістикою. Тематика картин сконцентрована навколо класичної пари «натюрморт – пейзаж», в яку автор вносить елементи власного переосмислення.
Ось, тільки декілька з картин:«Лодки» - одна з дебютних робіт . В ній присутні перші ідеї характерного для автора стилю – розділення на фрагменти і певна недомовленість, яка проявляється у вільних від предметів та об’єктів площинах. Як наприклад, човен на передньому плані: контур, натяк на тінь та пустка. Така недомовка є дуже подібною до японської ідеї краси «вабі - сабі» (дослівно: скромна простота). Одним із її принципів є «завершеність в незавершеності», що часто відображалося в пустому фоні багатьох японських малюнків. Подібний «хід» дозволяє глядачу самому уявити: як виглядає човен, чи його рухає хвиля, а чи може це лише каркас від нього?«Сільська рапсодія»

Рапсодія — інструментальний твір, вид музичної фантазії на народні теми. Подібне ускладнення простих фігур показує певну динаміку, рух та невловимість цього явища. Загалом, ця картина звертається до класичного пейзажного мотиву і традиційного для українського живопису мотиву життя в селі, і включає його в наш динамічний час.
«Взаємодія руху та часу в просторі №38»
Питання фізики та матеріальної світобудови не так часто стають предметами для мистецтва. Це багато в чому зумовлено неможливістю їх візуального опису – як можна зобразити час чи рух? З часом папір рветься, вигорає під сонцем, потрапляє під випадковий вогонь. На залишках чистого фону проглядаються намальовані образи, будинки чи фігури, які символізують певний простір на фоні якого минає час та рухаються предмети. Ключовим елементом виступає мотузка, яка ніби пов’язує всі ці хаотичні уламки. Чи не є вона образом самого часу, який проявляється у наборі цифр?

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Добавить в:
АрменияЦентрКомплект