Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Сучасний лінійний прискорювач для лікування раку тепер є і в Чернігові

Сучасний лінійний прискорювач для лікування раку тепер є і в Чернігові

Сьогодні в Чернігівському обласному онкологічному диспансері неабияке свято. Ні лікарі, ні чиновники, ні народні депутати, яких зібралось чимало, не приховували свого задоволення від результату роботи за останній рік. Воно й не дивно, адже в обласній лікарні чи не вперше за багато років і незважаючи на ситуацію в країні відкрили новий корпус, нове відділення. Призначення його сьогодні теж досить актуальне – лікування хворих на рак. Новий корпус обладнали лінійним прискорювачем «Elekta Infinity» та одним з найкращих на сьогодні в Україні томографів Philips, який орієнтований  для діагностики саме онкохворих.


 
На будівництво і облаштування нового відділення було витрачено 103 мільйони гривень, які збирали всюди, де могли. 40 мільйонів виділили з Державного фонду регіонального розвитку, майже 19 – з обласного бюджету, 10 – з міського бюджету Чернігова і ще більше 4-х мільйонів – виділили місцеві бюджети міст і громад області. 18 мільйонів – субвенція з державного бюджету на соціально-економічний розвиток, яку «вибивали» народні депутати від Чернігівщини (сьогодні вони говорили про це чи не найбільше). Майже 12 мільйонів вдалося зібрати в ході благодійної акції «Промінь надії» - гроші виділяли як підприємці, так і звичайні жителі області, збирали їх навіть в школах. Така згуртованість дала результат і нове відділення відкриває свої двері.
 
Лінійний прискорювач Elekta Infinity, для якого по суті і будувався новий корпус, коштував майже 58 мільйонів гривень. Постачальником стала компанія Bio Sense, яка є офіційним представником компанії-виробника в Україні. За словами Алли Шептицької, представника компанії, сьогодні подібних прискорювачів в Україні вони встановили вже 10, чернігівський став 8-м.

Сьогодні лінійний прискорювач працює в тестовому режимі, проходить його калібровка і налагодження. За кілька днів до Чернігова мають приїхати лікарі з Європи, що співпрацюють з компанією, які мають навчити чернігівських колег працювати з обладнанням. А вже в червні, якщо все буде добре, лінійний прискорювач почне працювати і лікувати хворих. До речі, як розповіли самі лікарі, вже відомі і імена перших пацієнтів і є навіть черга на лікування.
 
У чому переваги нового лінійного прискорювача? Як пояснила Наталія Крічфалушій, завідуюча відділенням променевої терапії, нове обладнання більш безпечне ніж старе, набагато точніше і дозволить лікувати хворих, яких на старому лікувати не могли через загрозу пошкодити здорові ділянки. 


Загалом лікування на подібному обладнанні потребує близько 2000 тисяч жителів області на рік. При цьому є значна кількість тих, хто відразу їде на лікування до Києва чи за кордон, в ту ж таки сусідню Білорусь. З новим обладнанням чернігівська лікарня зможе не тільки повернути тих, хто їздить в інші лікарні, але й сама готова приймати пацієнтів з інших областей.
 
Встановленням даного лінійного прискорювача справа не закінчується. Як пояснив голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, це лише перша черга будівництва. Вже передбачені кошти на реконструкцію старого радіологічного відділення, де замість старого обладнання буде встановлено ще один лінійний прискорювач, але меншої потужності, завданням якого буде в основному радіотерапія.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в: