• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Відбулося вручення дипломів дописувачам Вікіпедії України


Відбулося вручення дипломів дописувачам Вікіпедії України

 

24 травня о 15 годині в приміщенні Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства ім. О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г.Г Шевченка (проспект Миру, 13) відбулося вручення дипломів учасникам ВікіСтудії з історичних дисциплін.


На фото зліва направо: Лопатко Вікторія, Левченко Анастасія, Пилипенко Юля, Ходос Анастасія, Литвин Катерина Андріївна, Зелений Ярослав, Стеченко Катерина, Хоменко Мирослава, Позняк Вадим, Дейкало Артем, Ємець Вадим.

У зв'язку з цією подією в приміщенні інституту зібралися представники ВікіСтудіі, історики, студенти, вчителі та учні деяких навчальних закладів міста Чернігова. Майже всі присутні дуже символічно були одягнені у гарні українські вишиванки.

У невеликих доповідях взяли участь:
- Мальована Алла Миколаївна – заступник директора Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка;
- Коваленко Олександр Борисович - Почесний Голова ВікіСтудії, директор навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства ім. О. М. Лазаревського, кандидат історичних наук, професор;
- Ілля Володимирович Корнійко - Голова правління ГО «Вікімедіа Україна», який вперше приїхав до Чернігова для вручення дипломів;
- Приходько Микола Васильович - координатор ВікіСтудії , офіційний представник ГО «Вікімедіа Україна»;
- Казимір Віра Анатоліївна - Голова ВікіСтудії, кандидат історичних наук, заступник начальника управління освіти Чернігівської міської ради;
- Міден Ервін Лотарович – координатор занять, аспірант Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства ім. О. М. Лазаревського.

Студенти Чернігівського педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді (ЧОПЛ), вчителі та учні шкіл №2, №3,13, ліцею №22 прослухали курс Віківишколів «Редагування і створення статей в Українській Вікіпедії» в межах проекту «Освітня програма Вікіпедії» під егідою ГО «Вікімедіа Україна» за сприяння Управління освіти Чернігівської міської ради і отримали статус вікіконсультанта.

Першим кілька добрих слів з цієї нагоди сказав почесний Голова ВікіСтудії – Коваленко Олександр Борисович:
- Я хочу вірити в те, що це не миттєве захоплення, і всі, хто сьогодні отримає відповідні дипломи, залишаться дописувачами Вікіпедії, будуть активно працювати, залучаючи до цього своїх друзів та знайомих. Вітаю наперед всіх вас з цією небуденною подією, яка є важливою в житті міста та області.


Потім слово було надано Мальованій Аллі Миколаївні, яка зазначила що співпраця Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка з інститутом історії, етнології та правознавства ім. О. М. Лазаревського буде і надалі продовжуватися. Вона привітала дипломантів і побажала творчих успіхів всім дописувачам Вікіпедії.


Віра Казимір

Казимір Віра Анатоліївна зокрема відмітила, що коли ми щось шукаємо в Інтернеті, то перший лінк в пошуковій системі – це лінк на Вікіпедію. Тому дуже важливо, щоб всі статті, які будуть писати вікіконсультанти під керівництвом своїх наукових керівників, були написані якісно і змістовно.

А Приходько Микола Васильович навіть надягнув замість вишиванки -футболку, на якій написано «Вікіпедія». Він поділився з присутніми:
- Вікіпедія для мене – це ковток свіжого повітря, як нагода дізнатися щось нове. Це – відображення нашого життя. Я – за українську Вікіпедію! Та закликаю всіх читати українською та писати українською.

Потім Казимір Віра розповіла, що в цьому році багато організаційних питань вирішав Міден Ервін, який є до речі в інституті патрульним української Вікіпедії (патрульний - це найвищий рівень). Він подякував всім, хто працював у команді та запропонував залучатися всім до написання Вікіпедії «Зробимо Україну популярною».

Після цього відбулося вручення дипломів слухачам курсу Віківишколів ВікіСтудії з історичних дисциплін Іллею Володимировичем Корнійко. Першою диплом зі статусом вікіконсультанта отримала методист Чернігівського педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді, кандидат історичних наук – Катерина Андріївна Литвин. А потім – її гордість – талановиті учні ліцею.Вручення дипломів учасникам ВікіСтудії: методисту ЧОПЛ Катерині Литвин та її учням.Катерина Литвин теж поділилася з нами своєю радістю:
- Мої 12 ліцеїстів разом зі мною тепер - дипломовані дописувачі до Вікіпедії України. Вони мають свої "кабінети" з яких вони заходять під своїми ніками і, відповідно мають право як правити, так і писати нові статті. Першою ластівкою моїх учнів стало створення, написання статті про наш ліцей (ЧОПЛ). Чим більше редагувань, тим більше кар'єрний ріст.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: Вікіпедія України, ВікіСтудія, диплом

Добавить в:
 
 


Центр Комплект