Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівський онкодиспансер перейменують?


Чернігівський онкодиспансер перейменують?

Новий статус збільшить можливості надання онкохворим кваліфікованої медичної допомоги

Наразі розглядається питання про перейменування комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» у комунальну установу «Чернігівський обласний клінічний онкологічний центр», що відповідає вимогам наказу МОЗ України. Про це сповістив головний лікар закладу Валерій Зуб.Навіщо міняти

Реорганізація системи охорони здоров’я в Україні передбачає автономізацію закладів охорони здоров’я, а також поступовий перехід системи від онкологічних диспансерів до спеціалізованих регіональних онкологічних центрів.

Основним завданням онкодиспансерів є прийом і надання кваліфікованої медичної допомоги (амбулаторної та стаціонарної) хворим на злоякісні новоутворення, з передпухлинною патологією та з підозрою на злоякісне новоутворення. Диспансери виконують функції і завдання вторинного рівня надання медичної допомоги, коли вона надається в амбулаторних або стаціонарних умовах у плановому порядку чи за невідкладних випадків і не включає високоспеціалізованих та високотехнологічних стаціонарних медичних послуг, що належать до третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

У той же час Чернігівський обласний онкологічний диспансер є високоспеціалізованою медичною установою третинного рівня надання медичної допомоги – має у своєму розпорядженні високотехнологічне обладнання, надає високоспеціалізовані послуги при складних медичних проблемах – при тому, що залишається диспансером.

Отже зміна назви «онкодиспансер» на «обласний клінічний онкологічний центр» обумовлена потребою приведення у відповідність назви до функцій і завдань, які виконуються закладом.

— Сьогодні, окрім диспансеризації та амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги, в закладі надається високоспеціалізована лікувально-діагностична стаціонарна допомога пацієнтам, що мають злоякісні та доброякісні утворення, гематологічним хворим. Ми лікуємо пацієнтів як нашої області, так і з інших регіонів. Отже, функції та завдання, які виконує онкодиспансер, за обсягом і змістом значно перевищують ті, що визначені нормативно-правовими актами для даного закладу, – прокоментував головний лікар Валерій Зуб.

Потужні кроки

Нині Чернігівський обласний онкодиспансер є провідним закладом регіону, де в повному обсязі здійснюється високоспеціалізоване комбіноване й комплексне лікування хворих. Наявні матеріально-технічні, технологічні та кадрові ресурси закладу дозволяють застосовувати унікальні методики лікування й діагностики зло­якісних та доброякісних новоутворень. А також здійснювати моніторинг онкоепідеміологічної ситуації в області і впроваджувати низку заходів із її подолання. У відділеннях проводяться наукові та клінічні дослідження, впроваджуються сучасні технології діагностики й лікування, відбуваються науково-практичні конференції, семінари тощо.

Один із потужних кроків – із листопада 2016 року онкодиспансер є клінічною базою кафедри Національної медичної академії ім. П. Л. Шупика.
Найближчим часом у закладі передбачається проведення заходів із оптимізації ліжкового фонду, відкриття сучасних відділень (променевої терапії, превенції (від лат. рraeventio – «попереджаю») онкологічних захворювань, малоінвазивних методів діагностики та лікування, паліативної допомоги, молекулярної генетики, діяльність яких також виходить за межі функцій диспансеру у загальноприйнятому розумінні.

Висновки

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, у громади повинно бути розуміння, що низка змін в онкодиспансері – можливість вийти на більш високий рівень надання онкологічної допомоги як у регіоні, так і в Україні. Це тільки збільшить можливості пацієнтів щодо вчасної діагностики та кваліфікованого лікування.

До уваги!

За даними 2016 року, онкологічна захворюваність у Чернігівській області становить 369,2 на 100 тисяч населення (по Україні – 360), що доводить належність регіону до числа областей із високим рівнем показника.

Уляна Ковальчук, газета «Деснянська Правда»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: онкодиспансер, Валерій Зуб, «Деснянська Правда», Уляна Ковальчук

Добавить в:


ЦентрКомплект