Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 22-24 вересня на Чернігівщині відбудеться Міжнародний фестиваль «Lуtavrу»

22-24 вересня на Чернігівщині відбудеться Міжнародний фестиваль «Lуtavrу»

За словами Тетяни Винник, голови ГО «Центр новітніх ініціатив та комунікації» та натхненниці ідеї фестивалю, метою проекту є підтримка національно-патріотичного виховання молоді, демонстрація самобутності українського письменства на міжнародній арені, висвітлення правдивої інформації про події на Сході України, налагодження міжнародних культурно-мистецьких ділових та дружніх зв’язків та втілення інноваційних проектів. Цільова спрямованість проекту: ознайомлення гостей із культурною спадщиною Чернігівщини як культурного центру Сіверського краю.- В Україні є кілька фестивалей, які варті уваги. Але на Чернігівщині подібного заходу ще не було. Хочеться розвивати культурно-мистецький простір та перетворювати його, інтегрувати слово в інші мистецькі практики – музичне та візуальне мистецтво.
Захід буде проходити за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Чернігівської обласної ради, Чернігівської ОДА, Ніжинської міськади. Організатори очікують також листа від Міністерства культури України.
Також ми активно закликаємо меценатів Чернігівщини не залишатися байдужими до проекту, підтримати, ми продемонструємо власну спроможність відповідати європейським стандартам та покажемо обличчя Чернігівщини, - розповідає Тетяна Винник.- Назва “ Литаври ” найкраще відображає ідею фестивалю. Литаври широко використовувалися у побуті козаків, як військовий інструмент, що наводив жах на ворога своїми громовими ударами, сигналізував про мобілізацію. У нас це – мобілізація творчого потенціалу Чернігівщини. Ідея фестивалю зародилася у Ніжині, звідки я родом. Я довго шукала назву, яка б відображала історичний територіальний контекст та ідею фестивалю. Ніжин – це козацьке місто, де відбувалося чимало відомих подій в історії. Варто тут також пригадати Олену Телігу, котра за свою проукраїнську діяльність була розстріляна у Бабиному Яру. Вона, повернувшись у 1941 році до Києва, організовує Спілку письменників та видає тижневик «Литаври», аби ширше реалізувати свої завдання. Газета торкалась різноманітних питань і мала яскраве антиімперське забарвлення. Працювати поетесі було важко, бо старших ветеранів пера залишилось обмаль, молодь мала вже радянське виховання, а статті, в яких автори славили фюрера та його «новий порядок», Олена Теліга відмовлялась друкувати навіть попри те, що це дуже часто ставало приводом для доносів у гестапо. 21 липня цього року ми відзначали 110 років від дня народження української поетеси. Я хочу сказати, що організаторам не соромно за таку назву, - продовжує Тетяна.- Особливість фестивалю - інтеграція слова у різні види мистецтва. Ми плануємо щорічну бібліотечку фестивалю – видання літературно-мистецького білінгво (українська/англійська) альманаху «Литаври» та книжок відомих світових сучасних письменників українською. Такі книжки будуть корисними для шкіл та університетів. Ми будемо дарувати їх бібліотеками та школам Чернігівщини.
- У майбутньому плануємо створення благодійних аукціонів та заходів, які змінюватимуть уявлення про сучасне мистецтво (допомога митцям, які опинилися у складних життєвих обставинах, допомога дітям-сиротам, робота з соцуразливими категоріями дітей, військовим тощо).

Серед почесних гостей фестивалю значаться. письменники з таких країн як Грузія, Німеччина, Болгарія, Італія, Македонія, Сербія, Чехія, Хорватія, Польща, Білорусія, Словенія, Корея, Литва, Сирія, Вірменія, Туреччина, Японія, Китай та В’єтнам. А також відомі українські письменники з усієї України та Чернігівщини. Приїдуть і музичні гурти: «The Doox», «Запорозькі тулумбаси», «Ахіллес і Черепаха», бард Христина Халімонова та гурт «АртеХатта».

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фестиваль, «Lуtavrу», Винник

Добавить в:


ЦентрКомплект