Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Ігор Мороз «Завдяки перевиконанню бюджету за І квартал на 199,1% ми самостійно спроможні купити трактор»
УБП


Home net

Ігор Мороз «Завдяки перевиконанню бюджету за І квартал на 199,1% ми самостійно спроможні купити трактор»

На території Чернігівської області за 2015 рік в рамках програми з Децентралізації було створено декілька об’єднаних територіальних громад (Вертіївська, Макіївська, Деснянська, Парафіївська, Кіптівська). Одна з них - Вертіївська, що неподалік м.Ніжин. Офіс реформ у Чернігівській області записав інтерв’ю з головою громади Ігорем Морозом. З нього читачі дізнаються які успіхи та невдачі стоять на шляху подібних об’єднань.- Проблеми з якими Ви сьогодні зустрічаєтесь найчастіше у Вашій громаді?

Нагальні потреби – це пожежна машина та людський фактор. Нам, також, для охорони громади потрібна муніципальна варта – це та ж сама поліція, тільки внутрішня. Тобто, це ті рутині питання, які ми поступово намагаємося вирішувати.

- Розкажіть про проекти, які Ви маєте для розвитку ОТГ?
Ми плануємо створити будинок культури, відремонтувати дороги та створити озера з МАФами. Також, хочемо пустити маршрутку, яка буде їхати з Ніжина. Це те, що ми плануємо у цьому році. А на наступний рік – хочемо побудувати центр дозвілля та зробити сміттєзвалище з утилізацією. Саме для цих проектів ми створили комунальне підприємство.

- Яка сьогодні ситуація з маршруткою?
Для того, щоб її запустити потрібно зробити дороги. А дороги ми плануємо відремонтувати за гроші, які виділилися на громади з фонду Регіонального розвитку. Плануємо зробити чотири дороги, а інші дороги може за власні кошти зробимо. А поки треба хоч трохи їх відремонтувати, щоб запустити маршрутку хоча б частково. Ми плануємо купувати автобус, який буде на громаду і якщо все буде саме так, то плануємо обов’язково зробити і пільгові перевезення.

- Що вже зроблено з кінця минулого року у ОТГ?
Ми вже частково зробили вуличне освітлення у Вертіївці та у Малій Кошелівці. В розробці проект дороги. Закінчується розробка проекту водойми з МАФами. Зимою самостійно чистили дороги. Створено комунальне підприємство. Спиляні дерева на які в минулому році планувати витратити 125 тис. грн., а нам обійшлося у 60 тис грн. Зроблені на 80% ремонтні роботи у школі. А саме, побілка та покраска. Але це звичайні справи. Коли зробимо, щось з великих проектів, тоді і будемо більше про це говорити.


- Чули, що Ви купили трактор для громади. Чи правда це?

Так, правда. Наше комунальне підприємство по тендеру купило трактор. Тепер збираємося купити для нього причеп. Ми завдяки цьому зможемо в цілях економії не платити за послуги, а самостійно їх здійснювати. Як раз зараз потрібно зробити розчистки кладовищ, вивезти сміття та інше.

- Звідки кошти на трактор у Вашій громаді? Фонди допомогли?
Ні, це наші зароблені кошти. Завдяки перевиконанню бюджету за І квартал на 199,1%, ми самі спроможні купити трактор.
- Ми дізналися, що нещодавно Ви разом з мером Чернігова та головою Чернігівської обласної державної адміністрації побували у Латвії. Розкажіть, що ж Ви там робили?
Ми їздили обмінятися досвідом з прибалтійськими колегами. Під час своєї поїздки ми побували у двох громадах: Прейлі та Огре. Одна з цих громад налічує 10 тис.чол, а друга 30 тис. чол. Подивилися як живуть люди, рівень їх освіти, які у них школи та інше. Взагалі було дуже цікаво. У Латвійських громадах інфраструктура дуже розвинута. На вулицях чисто та гарно, що тут сказати, лишається лише заздрити по доброму і намагатися таке ж зробити у себе.

Також, наприклад, мене як керівника дуже цікавили побутові відходи і як раз під час цієї поїздки нам вдалося побувати на полігоні побутових відходів. Там дуже цікаво. Комунальне підприємство у кожному провулку міста розташовує по три сміттєвих баки – для паперу, металу та пластику. Коли контейнери повні, все це відвозять в єдину точку, пакують, перероблюється і потім вони ще за сміття отримують прибуток.
Ми ще подивилися, як працюють комунальні підприємства у громадах Латвії. Та великим досвідом для нас стало рівень освіти у Латвії. Саме у цих містах 48% від загального фонду спрямовуються на освіту. Школи у них дуже красиві та великі. Так, наприклад, якщо ми плануємо вкласти пів міліонна в свою школу, то вони вкладають у свою школу 45-46 мільйонів і не гривень, а євро.

У цю поїздку з нами поїхали: голова Чернігівської міської ради, голова Чернігівської обласної державної адміністрації, депутати, лікарі та 4 голови об’єднаний територіальних громад Чернігівщини. Саме у цій поїздці ми змогли вдосталь поспілкуватися з іншими голова ОТГ. Між собою постійно вирішувати ті чи інші глобальні питання. До Латвії ми 25 годин їхали і тому в автобусі наговорилися про все, що могли. А потім ще назад до України 15 годин, тобто знову ж таки ділилися враженнями і набутим досвід. Всю дорогу намагалися перенести все що побачили на свої громади (Від автора - посміхається).

Джерело: reformy.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Мороз, Вертіївка

Добавить в:


ЦентрКомплект