Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У чернігівському СІЗО в’язні порізали собі вени


У чернігівському СІЗО в’язні порізали собі вени

В стінах чернігівського слідчого ізолятора – бунт. На знак протесту проти побиття охоронцями двоє ув’язнених порізали собі вени. Адміністрація СІЗО переконує, що над в’язнями ніхто не знущався, а ушкодження ті собі завдали для того, щоб встановити у виправній установі власні порядки.Кривавий протест

Дружина одного із засуджених Яна Якимчук розповідає, за яких обставин її чоловік Артур Якимчук порізав собі вени.

«Порізав, бо над ними там знущаються, – каже жінка. – З СІЗО його забрала «швидка», і вже в лікарні зашивали вени. Так само вени порізав собі його співкамерник Віктор Кравченко, але допомоги йому не надали. Можливо через те, що порізав неглибоко».

На підтвердження своїх слів Яна Якимчук демонструє фото на власному мобільному, вочевидь, надіслане їй чоловіком. На фото Артур Якимчук з порізаною рукою. Навіть неозброєним оком видно, що рана доволі глибока. Руку зашили ниткою та поставили дренаж.

«З моїм чоловіком подібне трапляється вперше, – з тривогою в голосі розповідає Яна Якимчук. – Мене всю колотить! У нас маленька дитина, я боюся, що все закінчиться невідомо чим».

За словами жінки, Артур Якимчук вже вдруге сидить за крадіжку. Цього разу він поцупив мобільний телефон. В СІЗО ж чекає остаточного судового вироку, оскільки подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, який впаяв йому за дрібну крадіжку чотири роки тюрми.

«Свого чоловіка я не виправдовую, красти не можна, але й бити людей, яких утримують в буцегарні, не є нормальним, – обурюється дружина ув’язненого. – Може охоронці таким чином самостверджуються, бо на вулиці вони б не посміли такого зробити».Під стінами СІЗО котру годину поспіль чергує заплакана жінка. Це – Тамара Лисенко. Вона приїхала з Ніжина, аби провідати свого чоловіка Олександра.

Як і Яна Якимчук, жінка нарікає на умови утримання у слідчому ізоляторі. Каже, з цього приводу клопотала навіть перед Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською, у якої колись працювала. Та найбільше переживає за те, що чоловіка банально підставили.

«Нехай перевірять мого чоловіка на детекторі брехні, – голосить жінка. – Він нікого не вбивав! Людину вбив співкамерник мого Сашка».

Так це чи ні, вирішить наше справедливе слідство і наш гуманний суд, бо допомогти жінці не змогла навіть пані Лутковська.

Душевно розхвилювався

Ситуацію ж зі спробою самогубства в’язнів прокоментували у пенітенціарній службі.«Неодноразово засуджений Якимчук вже відбував покарання в установах виконання покарань і цього разу він також сидить за злочин (стаття 185, частина друга): крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб)», – коментує прес-офіцер управління державної пенітенціарної служби України в Чернігівський області Ксенія Логвіненко.

В пенітенціарній службі визнають – в’язень дійсно порізав собі вени. Говорячи словами прес-офіцера служби, Артур Якимчук «здійснив акт членоушкодження».

«Його відвезли в другу міську лікарню Чернігова, аби він не перекрутив даних щодо професійності надання медичної допомоги в СІЗО, – продовжує Ксенія Логвіненко. – Другий ув’язнений не потребував медичної допомоги, тому його залишили в ізоляторі. Медичний персонал лікарні після надання допомоги зауважив, що подальшого лікування Якимчук не потребує».За словами прес-офіцера управління державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області, подія офіційно зареєстрована в книзі обліку заяв і повідомлень СІЗО. Також про випадок повідомлено прокуратуру Чернігівської області. Наразі засуджений, як і його співкамерник, жодної медичної допомоги не потребують.

«Адміністрація чернігівського слідчого ізолятора проводить прийом засуджених з особистих питань. Жоден із цих в’язнів на прийом не записався», – констатує Ксенія Логвіненко.

Прес-офіцер не володіє інформацією щодо предмету, яким в’язні різали собі руки. Однак додає, що, як правило, такі випадки трапляються тоді, коли засуджені чи ув’язнені ламають одноразові станки для гоління.

«Оскільки даний матеріал не є надто гострим, то серйозних ушкоджень вони собі не наносять, – каже Ксенія Логвіненко. – Ми розцінюємо такі дії як шантажно-демонстративну поведінку, завдяки якій ув’язнені намагалися встановити свої порядки в установі. Це підтверджують і співробітники даної установи».

Відповідаючи на запитання, чи правда, що працівники СІЗО побили ув’язнену жінку, вона відповіла, що жодних скарг або зауважень до керівництва ізолятора не надходило. Сам же засуджений Артур Якимчук нібито написав пояснення, в якому зазначив, що порізав собі вени через сильне душевне хвилювання.

Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №14 (571) від 7 квітня 2016

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: СІЗО, в’язні, Віталій Назаренко, "Чернігівщина"

Добавить в:


ЦентрКомплект