Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Децентралізація допомагає комунальникам


Децентралізація допомагає комунальникам

Чернігівці, мабуть, звернули увагу на пожвавлення восени ремонтних робіт у своїх будинках та на подвір'ях. Дехто пов'язує це із виборчою кампанією, але вони помиляються. Про це ми розповімо на прикладі КП «ЖЕК-10». Підприємство обслуговує 250 будинків загальною площею близько 900 тис. кв. м, дві третини з яких мають вік понад 40 років.Коли здійснюєш екскурсію подвір'ями, бачиш, що ремонтуються покрівлі, внутрішньобудинкові проїзди, відновлюються відмостки, щоб вода з дахів не підтоплювала підвали. У підвалах та на горищах закриваються вікна та двері, щоб зменшити втрати тепла, у підвалах здійснюється закриття продухів та засклення дверей. А чому саме зараз, майже напередодні зими? Про це ми спитали в начальника КП «ЖЕК-10» Олександра Ярещенка.

— Ми виконуємо роботи, заплановані ще навесні. Адже після закінчення кожного зимового сезону ретельно перевіряється стан усіх об'єктів. Складаються акти весняного огляду, дефектні відомості, визначаються обсяги необхідних робіт, потреба в матеріалах тощо. Аналогічні роботи здійснюються і восени. А нинішня активність пояснюється тим, що завдяки бюджетній децентралізації міська скарбниця отримала значно більше коштів та змогла їх виділити на комунальні цілі. Діє децентралізація тільки з 2015 року, тому був потрібен час, щоб ці гроші заробити, створити фінансовий ресурс та визначити основні напрямки робіт. І вже потім розподілити кошти. Для прикладу, з початку року на реконструкцію внутрішньобудинкових проїздів ми використали на поточні ремонти 264 тис. грн та капітальні 335 тис. грн. А восени завдяки бюджетній децентралізації нам виділили 1 млн грн — по 500 тис. на поточний і капітальний ремонти. Це тільки на один наш ЖЕК. І так по інших напрямках. Докладніше хотів би зупинитись на ремонті покрівель та модернізації ліфтів.

— Чому саме на цих напрямках?

— Бо будинки старі, покрівлі в більшості в поганому стані, із наявних 219 ліфтів 105 мають вік понад 25 років. До того ж на обох напрямках діють загальноміські програми «Капітального ремонту (реконструкції) покрівель на 2012— 2016 роки» і модернізації та заміни ліфтів на 2008-2015 роки.

— У місті десь третина будинків потребує реконструкції покрівель. У чому ви бачите позитив у цьому напрямку?
— У 2014 році за рахунок фінансування Деснянською районною радою за статтею «Капітальний ремонт об'єктів житлового фонду» вдалося реконструювати 8 покрівель при обсязі робіт 748 тис. грн. Але заплановані міською програмою 6 об'єктів, замовником яких виступало УКБ міськради, не були відремонтовані через брак коштів, і їх вимушено перенесли на 2015 рік. У цьому році ситуація помітно змінилась. Уже виконано силами підприємства поточний ремонт 75 покрівель вартістю 241,8 тис. грн. Деснянська райрада профінансувала ремонт покрівель на вул. 50 років СРСР, 10 А, 12, 12 А, Одинцова, 12 та Рокоссовського, 32 на суму 370,9 тис. грн, а замовником виступало КП «ЖЕК-10». Щодо будинків з боргів 2014 року, які фінансує УКБ міськради, чотири з шістьох покрівель уже закінчено, дві (вул. Пухова, 115 та Белова, 18) планується завершити в поточному році. Одночасно виконуються роботи в будинках за планом 2015 року — на вул. Доценка, 32 та 50 років СРСР, 18 Б. Вони вже на фініші. Тобто є суттєве зростання і в натуральному виді, і в грошовому. Уже підготовлена документація та виконана експертиза для двох будинків на виконання робіт у 2016 році. Навесні перелік об'єктів може збільшитись залежно від того, як перезимують покрівлі. Неважко помітити, що за 2015 рік зроблено в півтора разу більше, ніж за два попередні. І це також завдяки додатковим коштам від децентралізації.

— Щодо ліфтів зрозуміло, їхня надійність гарантує безпеку громадян. І перевищення терміну служби не допускається.
— Дійсно, ліфти — це важко-підйомні механізми, за експлуатацією яких здійснюється державний технічний нагляд. Утримання їх у належному стані — життєва необхідність. Тому в цьому році ми вже модернізували 5 ліфтів, і ще 5 зараз у роботі. Для визначення обсягу робіт треба виявити дефекти, провести дослідження та експертизи. Як я вже сказав, модернізовано 5 ліфтів на суму понад 350 тис. грн, і залишився будинок на вул. Рокоссовського, 14 (від першого до п'ятого під’їзду). Уже сьогодні ми знаємо, що буде наступного року. Виконано відповідні роботи з діагностування ще 10 ліфтів у будинках на вул. Пухова, 105, 107,113.

— Але програма модернізації ліфтів у 2015 році закінчується.

— Управління житлово-комунального господарства міської ради підготує програму на 2016— 2021 роки, до якої увійдуть зазначені вище ліфти, а можливо, додадуться й інші. Усе залежить від фінансування.

Усе, про що я говорив, — позитивні зрушення. Але є і негатив. Нещодавно невстановлені особи вирізали дві ділянки кабелю диспетчеризації та позбавили 27 будинків можливості дистанційного управління освітленням місць загального користування (сходових клітин). Хто від цього виграв? Тож закликаю мешканців до пильності. Якщо бачите, що знімають кабель чи металоконструкції, повідомте ЖЕК, бо часто зловмисники представляються працівниками ЖЕКу або інших служб міста.

Михайло Біленький, тижневик «Чернігівські відомості» №44 (1285)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: комунальники, ЖЕК-10, ремонт, Олександр Ярещенко, «Чернігівські відомості», Михайло Біленький

Добавить в:


ЦентрКомплект