• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Історики популяризують Чернігівщину в Інтернеті


Історики популяризують Чернігівщину в Інтернеті

 

Студенти-історики, їхні викладачі, працівники музею та бібліотеки Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка за підтримки кабельного оператора ОCНОВАТМ взяли участь в конкурсі історичних статей «Визначні постаті Чернігівщини» в українській Вікіпедії. Протягом літа-осені конкурсанти створили десятки статей про видатних земляків.Нещодавно відбулося нагородження переможців конкурсу історичних статей, оголошеного «ВікіСтудією» з історичних дисциплін вказаного навчального закладу Чернігова.

Голова «ВікіСтудії» – кандидат історичних наук кафедри всесвітньої історії Віра Казимір – у вступному слові розповіла, що «ВікіСтудію» було створено у березні цього року в рамках «Освітньої програми Вікіпедії». «ВікіСтудія» стала підрозділом навчально-наукового інституту. Згідно з цим проектом, метою «ВікіСтудії» є залучення студентів до написання статей для Вікіпедії з історичних дисциплін, а також поширення інформації про новітні наукові дослідження інституту завдяки онлайн-енциклопедії.

На базі «ВікіСтудії» було проведено курс безкоштовних курсів (ВікіВишколів) – занять для підготовки редакторів і авторів статей. Охочих узяти участь у проекті було більше 90 осіб. Однак після двох з половиною місяців занять необхідні вимоги виконали далеко не всі. Лише 28 студентів отримали дипломи Вікі-консультантів на громадських засадах. Результатом плідної роботи стало створення близько 160 статей і 3000 правок.


Завдяки громадській організації «Вікімедія» заміна колоквіумів як форми самостійної роботи написанням статей до Вікіпедії поширилася у всьому світі та вже не перший рік використовується в Києво-Могилянській академії. У Чернігові студенти-історики також мають змогу замінити самостійну роботу Вікі-статтями.
Віра Казимір зазначила, що конкурс «Визначні постаті Чернігівщини» тривав із 22 червня по 13 жовтня та мав на меті популяризацію нашої малої батьківщини.

Створення статей про світочів нашої області дало змогу «залюднити» сучасний історичний дискурс, не обмежуючись лише вивченням фактів. На конкурс було подано 33 статті. Перше місце зайняла онлайн-студія про відомого місцевого краєзнавця Анатолія Кіндратовича Адруга, який був присутній на заході.

Переможці конкурсу отримали подарунки від генерального директора кабельного оператора ОСНОВАТМ Сергія Малявка, за підтримки якого з вересня в інституті працює безкоштовний доступ до Інтернету за технологією WI-FI. Відтепер ВікіВишколи можна буде проводити і на базі навчального закладу. Сергій Малявко наголосив, що в сучасному світі інформаційні технології відіграють ключову роль, а поповнення онлайн-енциклопедії якісною інформацією – дуже прогресивна форма роботи, яку необхідно підтримувати.З листопада планується друга серія ВікіВишколів, у якій візьмуть участь студенти-історики, викладачі, працівники Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського та бібліотекарі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Короленка. Фінальним акордом другого етапу навчання планується також організація конкурс.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: конкурс, «Визначні постаті Чернігівщини», ОCНОВА, Вікіпедія

Добавить в:


Центр Комплект