Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Леонід Кучма вручив стипендії кращим студентам ЧНТУЛеонід Кучма вручив стипендії кращим студентам ЧНТУ

Сьогодні, 13 жовтня 2015 року до Чернігівського національного технологічного університету завітав Президент України, почесний професор Чернігівського національного технологічного університету, Леонід Данилович Кучма. Вже п'ять років поспіль Леонід Данилович вручає стипендії від імені свого благодійного фонду "Україна" кращим студентам чернігівського Політеху.
Зустрічали пана Президента з особливою пошаною - народними співами у виконанні солістів хору чернігівської Філармонії та хлібом з сіллю. Після офіційної зустрічі Леонід Данилович та ректор ЧНТУ Сергій Миколайович Шкарлет разом з колегами вирушили до актової зали, де пана Президента вже чекали студенти ЧНТУ, їх батьки та викладачі університету.

Перед врученням стипендій з вітальним словом виступив ректор Чернігівського національного технологічного університету, Сергій Миколайович Шкарлет.


Сергій Миколайович Шкарлет, Доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України, ректор ЧНТУ

Шановні студенти та колеги, вже 5 років поспіль, восени, наш університет чекає великого свята. І не тільки тому, що першого вересня розпочинаються заняття, і не тому, що цілий ряд визначних подій відбувається в нашому університеті саме протягом осені. А тому, що восени до нас з урочистою місією приїздить наш шановний земляк, Президент України - Леонід Данилович Кучма. Шановний Леонід Данилович, колектив університету разом із викладачами, студентами та їх батьками завжди з високою шаною, повагою та подякою ставиться до тієї видатної ролі, яку ви відіграєте в долі нашої молоді та дітей, очолюючи благодійний фонд "Україна" і підтримуючи його. А ще впродовж двох років поспіль ви стоїте на захисті нашої держави, зберігаєте її та намагаєтесь забезпечити для всіх нас мирне небо над головою. Тому ми бажаємо вам доброго здоров'я, творчої наснаги та успіхів. Бережіть себе, шановний Леонід Данилович.

Після вітального слова ректора ЧНТУ ведучі запросили на сцену Президента України, мецената та засновника президентського фонду "Україна", Леоніда Даниловича Кучму. Він, у свою чергу, також сказав кілька вітальних слів, після чого урочисто вручив президентські стипендії п'яти кращим студентам Чернігівського національного технологічного університету.


Леонід Данилович Кучма, Президент України, почесний професор Чернігівського національного технологічного університету, засновник благодійного фонду "Україна"

Я завжди перед вами великих речей не казав, бо розумію, що ви всі тут досвідчені та освічені люди, тим паче у вас прекрасний професорсько-викладацький склад університету. Тому, насамперед, я з великою радістю хочу сказати, що мені дуже приємно знов знаходитись у стінах цього університету, а по-друге, я хочу вас привітати з наступаючим святом, адже завтра Україна святкує "День захисника вітчизни". Це свято у наші дні має особливе значення, бо в Україні іде війна, при тому не громадянська. Сьогодні у нас начебто мир, але, як кажусь, коли є мир, то треба готуватись до війни. Так сталось, що ми до цього були не готові, на великий жаль. Мене часто питають: що буде завтра на Донбасі? І я відповідаю, що про це знає лише Господь Бог і Володимир Путін. Господь Бог не чує нас, нажаль, ну а до Путіна ми ще з вами не достукались, але ми намагаємось це зробити, бо хочемо, щоб на нашій землі був мир. Це було невеличке вступне слово, ну а зараз я з великою радістю хочу вручити стипендії найкращим студентам ЧНТУ.

Під гучні оплески студентів та викладачів президентські стипендії отримали п'ять кращих студентів ЧНТУ, а саме:

- Шоломій Юрій Євгенович, студент 5-го курсу, факультет "Електронних та інформаційних технологій"
- Матюшкін Олександр Олександрович, студент 4-го курсу, факультет "Електронних та інформаційних технологій"
- Цеков Богдан Володимирович, студент 4-го курсу, "Механіко-технологічний" факультет
- Синенко Марія Олександрівна, студентка 5-го курсу, "Механіко-технологічний" факультет
- Дерій Ольга Юріївна, студентка 3-го курсу, "Обліково-економічний" факультетНа знак пошани та вдячності володарі президентських стипендій подарували Леоніду Даниловичу картину з мальовничим пейзажем чернігівської природи, яка буде нагадувати пану Президенту про красу поліської землі.Після вручення стипендій Леонід Данилович відповів на деякі питання, які йому задали студенти та викладачі ЧНТУ. Ось кілька з них.

Сьогодні ви є одним з учасників мирних домовленостей по врегулюванню конфлікту на Донбасі, якими ви бачите перспективи їх виконання?
Я б не хотів таких гучних слів чути на свою адресу і я кажу це відверто, бо головний учасник мирних домовленостей - це Президент України Петро Порошенко. Мінська контактна група - це інструмент або механізм в руках "Нормандської четвірки", через яку вона робить спробу вирішити проблеми, які існують на Донбасі. Взагалі на Донбасі проблем дуже багато, починаючи від розмінування і закінчуючи налагодженням комунікацій. По оцінкам спеціалістів, для того, щоб розмінувати все те, що було заміновано на території бойових дій, треба щонайменше п'ять років. Бо нема навіть карт мінування. А перспективи врегулювання конфлікту досить невизначені. Я не хотів би, щоб у когось з приводу цієї ситуації були якісь ілюзії. Бо це довготривала платівка. Коли говорять, що в цьому році війна скінчиться, то цього не буде. Росія не для того створила таку ситуацію у Донбасі щоб піти звідти.

Яке ваше ставлення до Росії та її участі у конфлікті у Сирії? Що цим Росія намагається досягти?

Росія хоче сказати, що вона поряд з країнами, які роблять політику у цьому світі. І у якійсь мірі вона досягла своєї мети. Бо спочатку всі чули лише голоси з Європи та Америки. А тепер світова політика робиться з урахуванням думки Росії. Головне у конфлікті у Сирії - це протиріччя США та Росії. Росія виступає за Асада, США проти нього. У Росії є воєнна база у Сирії, також є великі інтереси у галузі нафти і газу. Коли у Сирії розпочалась більш масштабна війна, то ціни на нафту підскочили. А для Росії це зараз важливо. Тому Росія зацікавлена у такому конфлікті. Але наслідки такої авантюри дуже непередбачливі, бо Росія пішла проти всього мусульманського світу. Саудівська Аравіє вже оголосила джихад Росії. І це лише початок.

Як ви відноситесь до процесів децентралізації влади та реформ у системі управління державою? Чи можуть вони стати рушійною силою розвитку економіки нашої держави?
До процесів децентралізації я відношусь з величезною повагою. Є багато проблем, які треба вирішувати на місці, а не передавати їх у Київ. Процес децентралізації пішов і зупините його вже важно. Але, на мою думку, в умовах війни серйозні зміни в управлінні державою робити дуже складно. Для початку треба було у двох або трьох регіонах зробити пілотні проекти і подивитись, що з цього вийде. Крім того, е дотаційні регіони і Чернігів один з таких. Тому за рахунок чого Чернігів буде вирішувати проблеми відповісти складно. Я так скажу: якщо хочеш бути господарем, то треба щоб щось у кишені було. А коли кишені пусті, то вирішувати питання на місцевому рівні буде досить складно. Але ми подивимось, як це буде. Важливо, щоб на місцевому рівні не було протиріч. Бо якщо на місцевому рівні почнеться боротьба за булаву, то нічого доброго з цього не вийде.

Після прийняття КМУ нового переліку спеціальностей підготовка робітників з багатьох технічних напрямків втрачається, натомість вводяться спеціальності гуманітарного спрямування, наприклад, такі як богослов'я. Яке ваше ставлення до цього?

Нам тільки богослов'я не вистачало. Дивлячись на таке нововведення я задаюсь питанням, чим взагалі займаються у нашому міністерстві освіти.

Ви дуже часто спілкуєтесь з молоддю, як на ваш погляд змінилась в Україні за останні 10 років?

Мені здається, що нинішня молодь набагато розумніша і розкутіша, ніж ми були у свої часи. Ви зобов'язані зробити набагато більше, ніж зробили ми. Тому в мене немає ніяких питань до молоді. У нас прекрасна молодь. Я лише одне хочу побажати: ви не думайте, що за вас хтось щось вирішить - викладачі, батьки, чи ще хтось. Беріть на себе відповідальність і робіть.

У вас достатньо динамічний ритм життя. Як вдається підтримувати себе у формі і чи вистачає вам часу для цього?
Я займаюсь фізичними навантаженнями. Я не знаю такого ранку, щоб я не встав о шостій годині і не пройшов 7-8 кілометрів. Ввечері я відвідую спортивний зал і розслабляюся там. Краще за спорт для підтримки форми нічого нема, тому рекомендую кожному ходити до спортивної зали.

Яка на сьогоднішній день доля "Южмашу" і конструкторського бюро "Північне"?
Хто сьогодні в Україні займається промисловістю та економікою? Чи ви чули у парламенті або ще десь розмови про напрямки розвитку нашої економіки? Я не чув. Тому в поганому стані вся наша економіка, вся промисловість, у тому числі "Южмаш" та БК "Північне". Якщо і надалі продовжиться така політика і ніхто не буде приділяти уваги передовим та високотехнологічним галузям, які повинні витягнути нашу економіку із прірви, то ми опинимося з вами на рівні країни Бангладеш.

По завершенню відповідей на питання для всіх присутніх студенти ЧНТУ влаштували святковий концерт, на якому виступили студентські танцювальні та вокальні колективи.
Дмитро Тігранов, фото: Євгеній Глузд, Євгеній Дубенець

Теги: Кучма, ЧНТУ, Шкарлет, Дмитрий Тигранов

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект