Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » У селі Радгоспне церква знаходиться у вагончику


Нормовен

У селі Радгоспне церква знаходиться у вагончику

У селі Радгоспному Ніжинського району церква особлива. У невеликому вагончику, схожому на тимчасове пристанище будівельників. Зате зверху красується новий блискучий купол з хрестом.


Церква у селі Радгоспне

Політична партія Владислава Атрошенко
— Це церква Київського патріархату, — пояснив настоятель Ніжинського Всіхсвятського храму протоієрей Сергій Чечин. — Тобто церкви в звичному розумінні там поки що нема. Все робиться на ентузіазмі 35 річного настоятеля отця Олексія Котенка. Громада зареєстрована ще в 2000 році, а грошей, щоб зробити церкву, досі нема. Викручуємось, як можемо. Це я знайшов цей вагончик, допоміг з грошима на купол. А зробив купол рідний брат Олексія, він автослюсар. Я прислав робітників, вони той купол прибили. Всередині ікони є, правиться по святах. Ще у отця Олексія є церква в селі Каблуки Ніжинського району, там її переробили зі старої хати, приладнавши купол. І в Ніжині ще править, приміщення під церкву переобладнав.

Церкви в Радгоспному раніше не було. Люди гроші на її будівництво не дуже дають, тут ходити до церкви не звикли.

— Ходив батюшка, збирав гроші на церкву, по 100 гривень, — підтверджує місцевий житель Станіслав Козир. — Та мало хто дав. Я особисто ні. У мене скирта стояла, де він хрест поставив. Сказав: «Забери скирту, бо спалю». Ну я і обідєвся. І звідки він тих грошей набере, тут всього 60 домов і 60 квартир. Я за 12 тисяч хату не построю, а він церкву хоче?

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №20 (1514)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: церква, Ніжинський район, «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:


ЦентрКомплект