школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Командир п’ятої ротації розповів про будні наших бійці на Сході УкраїниКомандир п’ятої ротації розповів про будні наших бійці на Сході України

Командир п’ятої ротації зведеного загону міліції Чернігівщини, яка щойно повернулася із зони проведення антитерористичної операції, розповів про будні та нелегку службу наших бійці на Сході України.Бійці спецпідрозділів міліції разом з дільничними інспекторами, оперативниками, працівниками обласного апарату управління МВС в області та міськрайвідділів Чернігівщини кожного місяця відправляються у відрядження на Схід України. Головне завдання наших міліціонерів на Донбасі — забезпечення порядку та стабільності на територіях, вільних від терористів.

Як розповів командир спецпідрозділу та зведеного загону міліції Чернігівщини Олександр Бредюк, це вже його третя ротація на Сході України, як і багатьох бійців-спецпризначенців. Останні місяці служби проходили в бойовій обстановці на Луганщині.

Якщо раніше працівники міліції приділяли увагу охороні громадського порядку на звільнених територіях, то зараз - це постійне бойове чергування з військовими на блокпостах та охорона периметру населених пунктів, де дислокуються українські силовики.

Обстріл «Градами» та мінометами крайніх блокпостів тривав майже щодня, адже в бінокль можна було розгледіти й пости сепаратистів, розташовані за 3-5 кілометрів від українських. Хлопці відкривали вогонь у відповідь тільки після артобстрілу з «того» боку. Останнього разу командир зведеного загону на власні очі бачив, як були знищені 2 ворожі системи залпового вогню «Град» із розрахунками.Олександр Бредюк розказує, що бійці несли службу в цю ротацію разом з військовими, а останні півмісяця — самостійно. Не всі артобстріли миналися для наших хлопців без наслідків. Так, в результаті одного з них тяжке осколкове поранення отримав військовослужбовець і наш оперативник з Чернігівського міськвідділу міліції. Наразі після кількох складних операцій правоохоронець набирається сил в госпіталі МВС України.

Траплялися під час чергування і прямі зіткнення з ворогом. Так було, коли бійці на центральному блокпосту побачили ворожих розвідників. Почався вогневий контакт з ворогом, після якого терористи, забравши поранених та вбитих, відійшли.

Під час несення служби декілька разів доводилося затримувати сепаратистів, а також ворожого корегувальника вогню. Затриманих потім передали військовій контррозвідці.

За словами командира зведеного загону, значну «антидопомогу» бійцям надавали деякі ЗМІ, після перебування яких на українських позиціях та висвітлення матеріалів. Ворог отримував багато цінної для себе інформації. Терористи, вивчивши телесюжети та ілюстровані матеріали з інтернет-ресурсів, вже знали про знаходження живої сили та бронетехніки. Після чого починали прицільно проводити артобстріли наших позицій. Тож доречним є рішення Збройних Сил та МВС України про притягнення до відповідальності тих представників ЗМІ, хто просто «здає» наші війська та правоохоронців.— Завдяки керівництву УМВС в Чернігівській області та постійній допомозі його очільника, генерал-майора міліції Олега Демченка, забезпечення у нас дуже хороше. Харчі, пальне, ліки, одяг та інше — всім цим ми забезпечені. Генерал особисто піклується про стан та забезпечення особового складу зведеного загону. Окрім регулярних конвоїв з усім необхідним, генерал Демченко сам постійно приїздить до нас в зону АТО для підтримки бойового духу бійців. Розуміємо, що всією душею він з нами та усіляко підтримує, але відповідальна посада начальника Управління не дозволяє йому постійно бути поряд з бійцями.

Українські силовики на звільнених територіях здобули собі заслужену повагу завдяки гуманному ставленню до місцевого населення. Неодноразово місцеві зверталися до нас за допомогою: чи то довезти хворого до лікарні, чи то продуктами допомогти. В одному з населених пунктів наші бійці допомагали місцевим локалізувати пожежу, в іншому — провести світло. Ніколи ми не відмовляємося допомогти громадянам. Дітлахи, коли бачать наш транспорт, постійно махають нам руками. Знають, що якщо в нас є солодощі та згущенка чи інші харчі, завжди зупинимося та відаємо їх малечі. Адже в тих місцях, де ми несемо службу, багато хто з батьків малечі вважаються неблагополучними, зловживають спиртним і за дітлахами не доглядають. Ось і шукають вони допомоги від військових та міліції.Як розповів командир спецпідрозділу та зведеного загону міліції Чернігівщини Олександр Бредюк, це було третє його відрядження на Схід. Зараз — 10 днів відпочинку для нього та всіх його бійців. В подальшому правоохоронці готові знову виконувати завдання по забезпеченню порядку для настання спокою на території Донбасу.

СЗГ УМВС України в Чернігівській області

Теги: Олександр Бредюк, Схід, військові, Луганщина

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект