Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Зелена сцена показує чернігівських знаменитостей та відкриває нові таланти

Зелена сцена показує чернігівських знаменитостей та відкриває нові таланти

Організатори Зеленої сцени завжди славилися своїм умінням вмовити приїхати до Чернігова відомих українських і не тільки артистів, які за інших умов сюди ну ніяк не могли добратися.  Але ще одним, і не менш важливим, ніж візит заїжджих зірок, є те, що Зелена сцена завжди і з радістю готова представити широкій аудиторії молодих виконавців, яких до цього знала хіба що купка друзів. Переоцінити для артистів можливість показати свою творчість перед всім містом важко. Хто знає, може, для когось такий п’ятничний концерт у історичній перспективі виявиться однією з перших сходинок на шляху до всеукраїнської слави?

Ну а поки що - у Чернігові спека, п’ятниця, вечір. Розморені містяни, рухи яких сонце зробило вальяжними та неквапливими, пересуваються від тіні до тіні, шукаючи прихистку від температури. І навіть маленький дощик, що ледь бризкнув над містом, нікого не зміг обдурити.  Але для постійних відвідувачів Алеї героїв по п’ятницях що дощ, що спека - різниці немає. П’ята вечора, а всі вже на своїх місцях і при ділі.

За столиками вздовж алеї, розклавши на них продукти своєї майстерності, розмістилися майстрині-рукодільниці. Тут можна купити будь-що, придумане талантом і зроблене власноруч: ляльки, біжутерію, сумки, кераміку. Маєш гроші - вибирай, не маєш - дивися і насолоджуйся. Хочеш - тебе тут же розмалюють від голови до ніг хною чи намалюють олівцем портрета за невеличкий прайс, який ти придумуєш сам. "Я хочу фото", - кричить вслід дівчинка, що помітила, як я знімаю її під час нанесення візерунку хною на живіт. Доводиться повертатися і диктувати адресу сайту, де можна буде ознайомитися з репортажем.

Під деревами на моріжку - встановлені у квадрат мольберти, перед якими вмостилися юні художники з художницями. Зосереджено працюючи олівцями, вони вимальовують по аркушах паперу свої перші шедеври, стараючись відволіктися від надмірної уваги надокучливих мам, що обступили художників колом, і, звісно ж, знаючи набагато краще, що треба малювати та як, набридають митцям-початківцям із порадами.

Для тих, хто цікавиться образотворчими мистецтвами для дорослих, на стендах вздовж краю алеї розміщена виставка. Сьогодні це творчість молодого фотографа зі Львова Олега Коваля.  Для чернігівців це постать не нова, хлопець уже приймав участь у фотовиставці в рамках Зеленої сцени у позаминулому році. Схоже, що із організаторами Олег знайшов спільну мову, раз його фото знову в Чернігові. Виставка - добірка урбаністичних декорацій, в яких переплітаються об’єкти, кольори, тіні та відображення, створюючи своїми хитросплетіннями дивні візерунки, що житель міста зустрічає кожного дня, але ніколи не зупиняється, щоб розгледіти їх. "New story for the place" від Олега Коваля - прекрасна можливість зробити це зараз.

На полиці, де чернігівці обмінюються літературою, сьогодні не так багато книг. Чи то вже всі, хто мав бажання пустити частину власної бібліотеки у вільне плавання, вже це зробили, чи просто народ швидко розбирає книжки. Тим не менш, біля полички пусто не буває, хтось постійно приходить погортати книжечку, чи навіть - почитати тут же на місці під музику.

"Ну а що ж там про молодих артистів, до чого це було?" - може спитати допитливий читач. А от до чого. Сьогодні на Зеленій сцені виступало цілих два колективи, обидва - наші, чернігівські. І перший із них для більшості з нас став справжнім відкриттям. Трійка хлопців із "Private route" заявила про себе в повний голос. Запальна, енергійна манера виконання, разом із сучасними актуальними текстами та бадьорою музикою, примусили аплодувати артистам не тільки юну аудиторію, що явно прийшла на своїх друзів, нахабно зайняла перші ряди, ще й голосно підспівувала. Аплодувала вся публіка, що була в цей день на Зеленій сцені. І хай інколи явно було чутно, що в плані музичної майстерності хлопцям ще явно є куди рости, захвату публіки це ніяк не зменшило.

Діма, гітарист та вокаліст гурту, не приховує свого захоплення:
- Ще пару років тому, приходячи на Зелену сцену, я бачив, як це класно та мріяв: "От би й самому тут виступити". А сьогодні наша мрія збулася, ми - на Зеленій сцені.
У розмову включаються басист та ударник гурту Діма та Єгор:
- До цього у нас уже було кілька невеликих виступів, і в Чернігові, і в Києві. Але із акустикою, і перед такою аудиторією - вперше. І ми дуже раді тому, що сьогодні у нас все вийшло. Дуже сподобалося. Правда, сьогодні ми виконували дуже багато каверів, половина програми складалася з них. Це обумовлено тим, що взагалі-то ми граємо у електриці. Але так як ми новачки, то тут грали у акустиці.
Сподіваємося, будуть і нові виступи на Зеленій сцені. А взагалі, збираємося записати міні-альбом, багато що залежить від матеріального аспекту.

Ну а другою музичною подією вечора став виступ відомої співачки Олени Іванової. Артистку та членів її гурту чернігівцям представляти додатково не треба. Публіка одразу включилася в концерт, бадьоро реагуючи на пісні босоногої Олени. А та і рада старатися - відривалася на сцені на повну котушку. А ще особисто мені сподобався барабанщик. Здається, він весь концерт так і просидів на своєму місці скраю сцени із заплющеними очима, заглибившись всередину себе і відбиваючи внутрішній ритм, що дивним чином співпадав із ритмом музики, що грала група. Чудовий виступ.

На жаль, не обійшлося і без злободенного, що втручається у життя. Російські терористи, що шматують Україну на сході, вкотре довели, що їм чужі поняття совісті та людяності, збивши малазійський пасажирський літак із трьома сотнями осіб на борту. На початку виступу музичних колективів Олександра Федоренко зі сцени попрохала вшанувати пам’ять жертв путінської агресії хвилиною мовчання. А кінопоказ класичних німих кінокомедій 20-х років минулого сторіччя організатори вирішили відмінити взагалі, вважаючи недоречним у час, коли весь світ здригнувся перед трагедією.
Але ж життя все одно триває, і Зелена сцена - це саме та подія, яка нагадує жителям нашого міста: що б не трапилося, життя продовжується, і у ньому завжди знайдеться місце для радощів і посмішки. А сумні події примушують всіх нас цінувати приємні моменти ще більше. Тому не впадаємо у відчай. Адже через тиждень знову п’ятниця, вечір, Алея героїв.

Богдан Гуляй


Теги: Богдан Гуляй, Зелена сцена, Іванова, Федоренко

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект