Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Сучасна бібліотека - не сховище книг, а заклад культури»
Карантин

«Сучасна бібліотека - не сховище книг, а заклад культури»

У вік інформаційних технологій у кожної скарбниці знань, збережених на папері, виникла одна й та ж ситуація: потік відвідувачів дедалі меншає.


Не обійшла ця проблема і Чернігівську центральну міську бібліотеку імені Михайла Коцюбинського. Однак сидіти, склавши руки, ми не стали: якщо із цифровими технологіями не вдається конкурувати, то потрібно їх... використати.

І бібліотека відкрила своє «представництво» в мережі Інтернет - сайт bibi-kotsubynskogo.edukit.cn.ua та клуб любителів фотографії «Прекрасне поруч», зустрічі у якому - двічі на місяць, щочетверга.

Саме про фотоклуб наша розмова з його координатором, бібліографом Оленою Кунновою.

- З чого усе починалося?

- Кілька років тому бібліотека почала регулярно проводити фотовиставки. На них представляв свої роботи і відомий чернігівський фоторепортер Віктор Кошмал. Саме він запропонував нашому директорові Ніні Іванівні Власенко створити тематичний фотоклуб. Перше засідання відбулося 22 листопада 2012 року.

- Що ж відбувається на зустрічах?

- Перш за все, переглядаємо знімки, обговорюємо, спілкуємося. Засідання відкриті. Люди приходять і, якщо їм цікаво, залишаються.

За віком члени клубу - від двадцяти років і більше. Найстаршому - понад вісімдесят! Певний вплив на віковий склад має час засідань. Вони починаються о 16.30, а зачиняється бібліотека о 18-ій. Це для багатьох іще робочий час.

А щодо фототехніки, у членів клубу є і дзеркальні камери, і компактні. Втім, не завжди наявність дорогої фототехніки означає автоматичну "видачу" шедевра.

- Про які результати роботи вже можна розповісти?

- Свою першу звітну фотовиставку провели 20 червня. Для неї свої знімки надали найбільш активні одинадцять учасників. Цьогоріч, до Всесвітнього дня фотографа, вперше в бібліотеці була проведена відкрита фотовиставка-«Світ очима фотографа». До участі в ній, за допомогою мережі Інтернет, запросила широкі кола любителів фотосправи.

Доставка

Також відбулася відкрита виставка на осінню тематику. На черзі, напередодні Нового року, - «Симфонія зими».

У найближчих планах персональна виставка члена нашого фотоклубу Інни Буглак. У дівчини добре виходять натюрморти. Якісь звичайнісінькі предмети вона може так подати!

- Отже, фотоклуб залучає своїх відвідувачів і до користування бібліотекою?

- Любителів фото нині чимало. Тож таким чином ми й людей залучаємо, і про себе заявляємо.

Сучасна бібліотека не може «зациклюватися» лише на книжках. Така тенденція в усьому світі. Вона не тільки
сховище книг, а й заклад культури. Втім, ми маємо і тематичну літературу з фотосправи, отримуємо спеціалізований журнал, а з нового року передплатимо ще один.

- З масовим випуском недорогих цифрових «мильниць» любителів фотосправи - хоч греблю гати. Якби ще ця кількість переросла у якість...

- Керівники нашого клубу - члени Національної спілки фотохудожни-ків України Віктор Кошмал і Микола Турчин. До речі, велика їм за це подяка. Не було б їхньої роботи - не було б і клубу.


Фоторепортер Віктор Кошмал так розповідає про свою роботу керівника фотоклубу:

- Говоримо про все, що стосується фотографії. «Розбираємо» знімки учасників, разом з Миколою Турчиним ділимося досвідом. Адже люди, часто-густо, вміють просто натискати на спуск.

- Як виникла ідея створення фотоклубу в бібліотеці? - запитую у співбесідника. Хоча походження ідеї саме від нього - не дивина. Він же ще й керівник дитячої фотостудії «Пошук» обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

- Якось у розмові зі мною Ніна Іванівна Власенко поділилася: відвідувачів у бібліотеці нині небагато, а хотілося б більше. Тож я і запропонував: можу вести фотоклуб. Але ж, відповіла, кошти на подібну роботу не виділяються. Той що, кажу, давайте і так спробуємо - без грошей!

Сергій Стук, "Чернігівщина" №52 (452) від 26 грудня 2013

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бібліотека імені Михайла Коцюбинського, Сергій Стук, "Чернігівщина"

Добавить в:


ЦентрКомплект