Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Водіям час «перевзувати» авто! Чернігівські експерти рекомендують


АКТУАЛЬНО
Зима - не за горами, і це означає, що водіям час змінити шини свого автомобіля. Заміна літньої або всесезонної гуми на зимову – це не тільки вимога погодних умов, але й необхідний інструмент безпеки, надійності і комфорту руху.

За інформацією гідрометцентру, цьогорічна осінь має завершитися без дощів, з сонцем, але прохолодно. А зима, за прогнозами, очікується доволі теплою. Тож, коли “перевзувати” гуму на вашому авто, щоб не потрапити у прикру ситуацію?

Навіть не хочеться уявляти, що вам доведеться виїжджати автомобілем на літніх шинах у морозну погоду – це небезпека на кожному кілометрі. Літні шини ніби заморожена пластмаса, втрачають своє зчеплення та стійкість. Якщо на дорозі - сніг чи лід, вони можуть перетворити рух вашого авта схожим на танок корови на ковзанці. До того ж, перші приморозки і перший лід на дорогах, як завжди, з'являються абсолютно неочікувано. Зранку в такий день забудькуваті горе-водії дрейфують у дворах та на дорогах, прокручуючи різні фігури неперевзутими колесами на слизькій поверхні.

Наші журналісти поцікавилися думкою досвідчених фахівців СТО Шиномонтаж Alo GarageСТО Prime, Шиномонтаж Тiger, коли ж все-таки змінювати літню гуму на зимову?

Час змінювати шини на авто: в Alo Garage допоможуть

Як зазначають фахівці чернігівських СТО, найбільша кількість водіїв, які переходять на зимову гуму, обирають час упродовж жовтня-листопада.

«Найголовніше – це взагалі «перевзути» власну автівку, бо траплялися ситуації, коли водії нехтували цим», - коментує Андрій Гапшенко, власник СТО Шиномонтаж Alo Garage, розташованого за адресою: пр. Миру, 243, м. Чернігів.

Спеціалісти рекомендують змінювати автомобільну гуму на зимову, коли температура сягає відмітки нижче +7° С.

«Особливої підготовки до цього процесу немає. Чернігівські водії можуть просто приїхати до СТО, або заздалегідь зателефонувати 063-986-23-33 або 095-534-97-77, щоб ми обрали комфортний час для обох сторін. Ця процедура займає не більше години, тому якщо ви кудись поспішаєте, краще призначити час. А коли ж ні – можете залишити автівку зранку й прийти за нею ввечері.Фахівці можуть вам запропонувати шини під розмір ваших коліс та під ваш бюджет, якщо, звичайно, у вас немає власних у запасі», - поділився Андрій Гапшенко.

Зверніть увагу, якщо автомобіль застрахований, і ви не «перевзули» його вчасно, то потрапивши в ДТП, страхова компанія має повне право відмовити вам у страхових виплатах. Водії зі стажем рекомендують змінювати шини на авто по погоді. Якщо на дорозі помічаєте, що дощ впливає на водіння, на гальма, наприклад, то вже точно – час “перевзуватися”.

«Як я вважаю, потрібно орієнтуватися за власними відчуттями під час водіння. Ось ви їдете й відчуваєте - щось не те, чи гальма чи газ дають не той ефект, що потрібно, – ось тоді тільки я змінюю шини. Це не дешеве задоволення, тому не бачу сенсу робити це без причини», розповів Андрій Гапшенко.Чернігівська водійка Ірина готується замінити літні шини на зимові на своєму авто. Жінка зауважує, що у дощові дні на літніх шинах водіння вимагає більшої уваги, гальмування не таке чітке, а тому, на її думку, це знак, що варто змінювати гуму. “Я вже записалася на найближчі дні на СТО. де обслуговую своє авто. Для мене своєчасна заміна літньої гуми на зимову - це про відповідальність, а також турботу не тільки про свою безпеку, а й інших учасників дорожнього руху”, - зазначила Ірина. Саме від якості шин залежить можливість в екстрених ситуаціях миттєво зупинити авто, значно скоротивши гальмівний шлях. Важливо, що цей критерій є домінуючим для уникнення дорожньо-транспортних пригод.


Якісно та професійно працює автосервіс Prime

Якісні послуги з заміни літніх шин на зимові можна отримати і на СТО Prime, розташованому за адресою: вул. Шевченка, 5 у Чернігові, тел: 096 - 710-23-94. Власник автосервісу Дмитро Ніколенко-Баєв підкреслює, що подбати про своє авто варто завчасно – тоді й черг ще немає на шиномонтажі. “Зараз уже час, подивіться на прогноз: дощить і температура поступово знижується”, - говорить він. Працівники СТО щороку спостерігають, як водії заміну шин відтерміновують до останнього, а потім… потрапляють у ДТП дорогою на шиномонтаж.

Дмитро підкреслює, що кожна автомобільна шина має спеціальний індикатор, за яким можна визначити міру її зношеності. “Якщо гума зносилася, шини варто замінити на нові. Адже їздити на “лисій” гумі не менш небезпечно, аніж на літній”, - зауважує власник Prime. Наразі нова гума коштує недешево, але, ймовірно, безпека та здоров'я водія і пасажирів - безцінні. Він рекомендує обирати виробників із північних країн, у яких погодні умови є наближеними до наших і виробники це враховують.

“Зверніть увагу, що зношеність гуми може залежати і від часу експлуатації автомобільних шин. Вам здається, що ніби й небагато їздили, але через 3 роки, приміром, гума вкрилася мікротріщинами, втратила свою еластичність. Такі шини краще замінити. Наші майстри порекомендують шини, що найкраще за співвідношенням ціна-якість підійдуть саме для вашого автомобіля”, - наголошує Дмитро. До речі, “зимові” шини зношуються, якщо їздили при високій температурі - коли навесні трохи запізніло “перейшли” на літню гуму. Він додає, що доводиться спостерігати, як водії не “перевзуваються” на літо, думаючи, що це безпечно. Але після літнього сезону від зимових шин майже нічого не залишається.

Також Дмитро рекомендує водіям після заміни літніх шин на зимові зробити розвал - сходження автомобіля, тобто перевірити кути нахилу коліс відносно вертикалі і поздовжньої осі машини. Параметри цих величин впливають на знос шин, керованість і поведінку авто на дорозі.

До речі, автосервіс Prime також працює за безготівковими розрахунками з організаціями.


                                          Дмитро Ніколенко-Баєв (ліворуч)


Акцент на якості та новому обладнанні - пріоритети шиномонтажу Тiger
 
Шиномонтаж Тiger, розташований у Чернігові за адресою: вул. Жабинського, 17а, ще недостатньо відомий для місцевих автолюбителів, адже відкрився нещодавно. 
 
У своїй роботі працівники сервісу орієнтуються на якість - ми ніколи не робимо абияк. Задоволені клієнти - неодмінна складова діяльності нашої команди. Крім цього, у нас встановлено сучасне італійське обладнання, що дозволяє виконувати різні види ремонту автомобілів, а також проводити заміну автомобільних шин. Якість на рівні”. - розповідає майстер Богдан. За його словами, якщо водій не проб'є колесо, то наступного разу приїздить на шиномонтаж на заміну шин уже на початку весни, адже інші питання щодо коліс не мають виникнути.
 
До речі, замінити літні шини на зимові на цьому автосервісі зможуть не лише водії легковиків, а й легких вантажівок та мікроавтобусів, з чим працюють лічені автомайстерні міста.

Крім цього, якісне обладнання на Tiger дозволяє “перевзути” такі типи коліс як Run Flat та низькопрофільну гуму майже всіх розмірів. 

На шиномонтажі Tiger працює бонусна програма лояльності. За кожний візит водій отримує бонуси, що конвертуються у знижку вже наступного відвідування. А також не потрібно шукати найближчий банкомат, щоб зняти готівку, достатньо буде картки або телефону з NFS.

Записатися на обслуговування можна за телефоном: 063-700-90-60.
Знаходьте нас і в соцмережах
 

Чи є штраф за водіння машини на колесах з літньою гумою?

З огляду на те, що чітких строків для заміни літніх шин на зимові не існує, відповідальність за несвоєчасну заміну не фіксується законом. В Україні можна отримати штраф відповідно до ст. 121 КУоАП та ПДД (п. 31.4.5) за використання автошин у випадках, коли:

1. Висота протектора менше допустимої:
- Для автомобілів до 3,5 тонн: менше 1,6 мм.
- Для автомобілів понад 3,5 тонн: менше 1 мм.
- Для автобусів: менше 2 мм.
- Для мотоциклів: менше 0,8 мм.

2. Механічні пошкодження гуми:
- Наявність порізів чи інших механічних ушкоджень на гумі, таких як шишки, розшарування та інші дефекти.

3. Невідповідність розміру, індексу навантаження та типу шин повній масі автомобіля:
- Використання шин, розмір яких не відповідає ваговій категорії авто.

4. Встановлення коліс різного типорозміру та конструкції на одній вісі:
- Використання коліс із різними типорозмірами чи конструкцією (радіальні та діагональні) на одній вісі автомобіля.

5. Використання шин зі шипами в певних умовах:
- Використання шин із шипами, якщо це заборонено визначеними правилами чи визначеними обставинами.

Усі ці випадки можуть призвести до нарахування штрафу відповідно до чинного законодавства.

Зима на Чернігівщині ось-ось почнеться, і з кожним градусом зниження температури усім водіям важливо зробити правильний вибір щодо автомобільних шин. Пам'ятайте, що встановлення зимової гуми є не лише законною вимогою, але й гарантією вашої безпеки і комфорту на дорозі. Продовження користування літніми шинами в холодний період може призвести до небезпеки та непередбачуваних наслідків. Подбайте про свою безпеку та правильно виберіть шини для зимової експлуатації.

Матеріал зібраний та підготовлений колективом Gorod.cn.ua

Материал собран и подготовлен коллективом Gorod.cn.ua