• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Збільшення коштів на «соціалку» в бюжеті на 2022 рік не покриває ріст цін і тарифів, - «Наш край»


Збільшення коштів на «соціалку» в бюжеті на 2022 рік не покриває ріст цін і тарифів, - «Наш край»

ПОЗИЦІЯ Збільшення фінансування соціальних статей у проєкті Держбюджета на наступний рік не покриває росту інфляції і тарифів на послуги житлово-комунального господарства. Про це заявив співголова політичної партії «Наш край», народний депутат Сергій Шахов.За словами нардепа уряд не зробив ніяких висновків щодо індексації соціальних стандартів та виплат й реального рівня інфляції.
«Уряд планує їхню індексацію на прогнозований рівень інфляції плюс 2%, тобто на 8,2% протягом 2022 року. Це означає, що прожитковий мінімум, закладений в проєкт держбюджету 2022, так і залишиться в 2 рази нижчим за фактичний (2 589 грн проти 4 347 грн). Є ґрунтовні причини вважати, що буде повтор ситуації 2021 року, коли індексація і так мізерного прожиткового мінімуму буде нижче фактичної інфляції (прогнозували 7,3%, фактично буде більше 10%). А до цього мінімуму прив’язані всі соціальні виплати – для малозабезпечених одиноких матерів, дітей, мінімальна пенсія тощо – тобто в мінусі будуть всі українські громадяни, які отримують соціальні виплати з бюджету. Складається враження, що занижуючи прогнозний показник інфляції, уряд свідомо економить на найбідніших», — наголосив співголова «Нашого краю».

Він нагадав, що Кабмін збільшує видатки на соціальний захист і соцзабезпечення в проєкті бюджету 2022 на 7,3 млрд, або на +2,3%, а інфляція вже зараз закладена в бюджет на рівні 6,2%. «Проста математика – у проєкті бюджету 2022 року закладено зменшення соціальних виплат на 3,9%. Іншими словами, найбільш незахищені українці згідно з планами уряду в 2022 році будуть жити ще бідніше, ніж у 2021 році», — повідомив Сергій Шахов.


Вказав нардеп і на невідповідність заяв про збільшення субсидій справжнім цифрам бюджету.
«У 2021 році на субсидії було передбачено 35,2 млрд грн. Цих грошей, як і прогнозувалося, уряду не вистачило. Зараз Верховна Рада має внести зміни до держбюджету і «докласти» у цю статтю 12 мільярдів. Дев’ять піде на поточні виплати, а три — аванс на січень 2022 року. Тобто фактично субсидії у 2021 році забирають (і уряд прекрасно це бачить) 44,2 млрд. грн. У проєкті держбюджету 2022 на субсидії передбачено 41,4 млрд грн. Це — мінус 2,8 мільярди. І цю цифру команда Шмигаля закладає, знаючи якими темпами будуть зростати тарифи на комунальні послуги. Тобто заборгованість населення за житлово-комунальні послуги однозначно збільшить поточний рівень у понад 70 млрд грн», — розказав народний депутат.
Зате уряд, за твердженням співголови «Нашого краю», навіть не збирається реально економити на фінансуванні власного апарату та забаганок.
«Порівняно з 2021 роком передбачено збільшення видатків на Кабмін (+7%), на Офіс Генерального прокурора (+17%), Державну митну службу (+14%), Державну податкову службу (+5%). Маніпуляції про зменшення фінансування деяких держструктур теж розраховані на людей, які не згадають, як їм збільшили фінансування минулого року. Наприклад, на апарат Верховної Ради в 2022 році закладено зменшення видатків на 8%, але ж в 2021 році вони зросли на 46%! Аналогічна ситуація і з Державним управлінням справами – в 2022 році передбачається зменшення видатків на 12% після їхнього збільшення в 2021 році на 33%. І загалом збільшення видатків на владу в 2022 році порівняно з 2020 роком складе плюс 35%», — наголосив Сергій Шахов.
«Наш край» наполягає на тому, що соціальний захист має бути серед головних пріоритетів держави. Відтак, починати економію потрібно не з найбідніших українців, а з чиновників. Партія наполягає на перегляді соціальних статей держбюджету в бік збільшення фінансування субсидій та соціальних виплат. Водночас необхідно переглянути прожитковий мінімум з тим, аби привести його до реальних розмірів. Уряд має враховувати досвід минулих років зі стрімким зростанням інфляції. Лише за таких умов можна говорити про реалістичність бюджету.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:
 
 


Центр Комплект