Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Мінекономіки маніпулює цифрами звітів держпідприємств аби занизити їх вартість, — «Наш край»

Радио
Радио

Мінекономіки маніпулює цифрами звітів держпідприємств аби занизити їх вартість, — «Наш край»

ПОЗИЦІЯ Уряд України зараз умисно доводить до точки банкрутства державні підприємства, щоб під час приватизації віддати їх за найнижчою із можливих цін. Для досягненя цієї мети, Мінекономіки без докорів сумління маніпулює цифрами звітів держпідприємств і своїми діями занижує вартість підприємств. Про це заявив народний депутат, співголова політичної партії «Наш край» Сергій Шахов.«Лише за 2020 рік держава отримала 51 млрд грн збитків від діяльності держкомпаній. Причому, левову частку цих збитків завдали підприємства, які мали б бути надприбутковим: «Нафтогаз», «Укренерго», «Укрзалізниця», «Енергоатом». Прибутковими, згідно із статистикою, є лише 28% від загальної кількості держпідприємств. Ними навмисне не займаються аби продати за безцінь», — заявив Сергій Шахов.
Народний депутат нагадав, що паралельно владою проводиться політика здачі у приватні руки надважливих активів України.
«Зараз намагаються продати найбільш ліквідні, а подекуди навіть стратегічні підприємства з тим аби отримати швидкі доходи. Влада задекларувала, що цього року сподівається отримати 12 млрд грн. від приватизації державних об’єктів. Можна тільки уявити скільки підприємств піде з «молотка», враховуючи до якого стану їх довели. У кращому випадку продаж буде за собівартістю компанії. Саме з цією метою цілу низку потенційно вигідних для держави підприємств нині умисно доводять до банкрутства», — наголосив нардеп.
Співголова «Нашого краю» звернув увагу на те, що вітчизняна практика показує безперспективність використання отриманих від приватизації коштів.
«Були прецеденти, що влада за рахунок отриманих коштів від приватизації виплачувала державні борги перед західними кредиторами. Фактично держава проїдає ці кошти та не інвестує їх в розвиток економіки України», — підсумував Сергій Шахов.
«Наш край» закликає навести лад не лише в приватизації але й управлінні держпідприємствами. По-перше, заборонити продаж держкомпаній нижче собівартості їхніх активів. По-друге, не менше 30% коштів від продажу державного майна передавати в місцеві бюджети громад, де знаходиться підприємство. По-третє, потрібно створити спеціальний Фонд інвестицій, який буде наповнюватися коштами від приватизації держкомпаній. Фонд має фінансувати пріоритетні державні програми для стимулювання розвитку реального сектора економіки.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:
 
 


Центр Комплект