Польський універ у Ніжині?

Міністерство освіти планує видавати дозволи зарубіжним вишам на відкриття їх філій в українських університетах. А чому б і ні? Не треба нікуди їхати. І душа у батьків спокійна, що дитина поруч. І грошиків менше треба. А диплом такий самісінький.Що з цього приводу думають у вишах області? Будуть запрошувати до себе? Це ж не тільки студенти, ще й викладачі-іноземці можуть приїхати, і як тоді ділить години (хто скільки лекцій читає)?

— Наразі ми співпрацюємо більш ніж з 80 університетами по всьому світу: Польща, Німеччина, Китай, Великобританія, Туреччина тощо, — розповідає Олександр Мельничук, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. — У нас навчається до трьох десятків іноземних студентів. Плюс маємо аспірантку з Китаю.

Чекали студентів з Індії, з країн Африки. Напередодні карантину йшли перемовини з грузинською стороною. Грузини люблять танцювати. А у нас гарна база в інституті культури і мистецтв імені Олександра Ростовського (зараз так називається факультет культури). Проте «ковід» трохи завадив цим планам.

Про ініціативу міністерства знаємо. Обома руками «за», і плануємо провадити роботу у цьому напрямку. Це була б свого роду родзинка університету. І плюс для вступників. Адже наразі гроші ходять не тільки за пацієнтом, а й за студентом. І держава може оплачувати навчання не тільки у державному, а й у приватному виші.

Гадаю, що великі перспективи у цьому напрямку щодо співпраці з Польщею. До карантину поляки приїздили. Ознайомлювали зі своїми пропозиціями.

* * *

У чернігівській політехніці такі нововведення сприйняли інакше.

— Національний університет «Чернігівська політехніка» — самодостатній заклад вищої освіти, який за світовим рейтингом «The Impact 2021» входить до 1000 кращих вишів. Тому питання створення на базі нашого університету філій іноземних вишів не розглядається, — прокоментував Олег Новомлинець, ректор Національного університету «Чернігівська політехніка». — Єдине, до чого відкритий університет «Чернігівська політехніка», це тісна співпраця на науковій ниві.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №19 (1826), 13 травня 2021 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: польський університет, Ніжин, Олександр Мельничук, Олег Новомлинець, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в: