Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Злочини в Інтернеті: містянину пред’явлено підозру по 8 фактам шахрайства (відео)
УБП


Home net

Злочини в Інтернеті: містянину пред’явлено підозру по 8 фактам шахрайства (відео)

Працівники кіберполіції в Чернігівській області пред’явили містянину підозру по 8 фактах шахрайства за статтею 190 Кримінального кодексу.Як розповів інспектор відділу протидії кіберзлочину в Чернігівській області, шахрай створив інтернет ресурс, на якому продавав неіснуючі товари і за це попередньо брав плату.

«Після того, як люди погоджувалися перерахувати йому кошти, він використовував банківські картки. Але сам він їх не відкривав, а купував разом з пін-кодами та всіма реквізитами в інтернеті. Після того, як були перераховані кошти на дані картки, наш правопорушник, з метою приховання злочинної діяльності, перераховував дані кошти на інші банківські картки», – розповідає інспектор відділу протидій кіберзлочину в Чернігівській області Олександр.

Кіберполіція Чернігівської області встановила місце проживання шахрая, після чого провела обшук.


«Було виявлено та вилучено мобільні телефони, які використовував при даному шахрайстві, банківські картки, сімкартки та комп’ютерну техніку», – каже інспектор відділу протидій кіберзлочину в Чернігівській області Олександр.

Фахівці кажуть, треба перевіряти номер телефону та банківську картку, коли купуєш в інтернеті. Це можна зробити на сайті кіберполіці.

Олександр, інспектор відділу протидій кіберзлочину в Чернігівській області: «Якщо людина щось купує і йому продавець повідомляє номер банківського рахунку, на який потрібно перевести кошти, то його потрібно через систему Google перевірити, чи є він в базі Наприклад, якщо ця шахрайська картка працює давно, то зазвичай є спеціалізовані форуми, де люди пишуть, що на цю картку скидували кошти, але товарів ніяких не надійшло. А взагалі краще за всього не перераховувати нічого наперед, а розраховуватися за товар після його надходження».

Інтернет шахраю загрожує позбавлення волі терміном до 8 років.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кіберполіція, шахрайство, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект