Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Вибори Президента України: як потрапити до реєстру виборців або як перевірити себе у списках (відео)Вибори Президента України: як потрапити до реєстру виборців або як перевірити себе у списках (відео)

На Чернігівщині триває активна підготовка до виборів Президента України, зазначив начальник відділу адміністрування держреєстру виборців області Валерій Білоокий.Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування держреєстру виборців апарату Чернігівської ОДА: «На сьогодні в Чернігівській області, станом на сьогодні, 1090 дільниць, з них 1048 – загальні дільниці і 42 – спеціальні виборчі дільниці. Плюс, коли будуть утворені окружні виборчі комісії, у нас зазвичай ще утворюють 2 спеціальні дільниці на тимчасовій основі. А саме, в СІЗО – в місті Чернігові та Новгород-Сіверському районі».

«Так як вибори проводяться по 6 округах, то у нас буде 6 окружних виборчих комісій. В нашій області 829900 тисяч виборців, з них з відміткою «вибув» 18300», - каже Валерій Білоокий.

Списки постійно оновлюються. До них включаються ті особи, яким виповнилося в день голосування 18 років, та виключаються померлі.

Проголосувати на виборах можуть всі, хто має виборчу адресу, тобто місце реєстрації.

Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування держреєстру виборців апарату Чернігівської ОДА: «Якщо у людини нема місця реєстрації, то за допомогою Центру обліку бездомних громадян можна оформити реєстрацію і потрапити до списків. Якщо ж людина кудись їде і буде перебувати в іншому місці, а не за своєю виборчою адресою, то їй треба підійти у відділ ведення державного реєстру виборців або за своєю виборчою адресою, або там, де вона буде перебувати в день голосування. У нас в області 27 відділів ведення, вони зазвичай знаходяться в районних державних адміністраціях, а в містах – в міських радах, і Чернігові два відділи – Деснянський і Новозаводський».

Спрощені умови для голосування для переселенців з окупованих Донецької, Луганської областей та Криму. «Їм достатньо написати заяву і пред’явити паспорт. Якщо людина не з окупованої території, то тут вже згідно з вимогами законодавства треба документи, які мотивують необхідність цієї зміни», - розповідає Валерій Білоокий.

Вирішити усі формальності потрібно до 25 березня, інакше потрібно буде звертатися з цих питань до суду. Тому потрібно заздалегідь перевірити наявність свого прізвища у списках виборців.

Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування держреєстру виборців апарату Чернігівської ОДА: «Для того, щоб перевірити себе у списках виборців, є два шляхи. Перший шлях – звернутися у відділ ведення державного реєстру виборців за місцем свого проживання. Другий – на сайті державного реєстру виборців або на сайті обласної державної адміністрації. Є такий сервіс «Особистий кабінет виборця», за допомогою якого можна перевірити себе в реєстрі. Процедура займає 5 хвилин. Необхідно внести своє ПІБ, район або місце проживання і вам видасть результат, чи є людина в реєстрі, або немає».

Як стверджує посадовець, громадська активність чернігівців постійно зростає. Люди не байдужі до долі своєї батьківщини, проявляють інтерес і хочуть потрапити до списків виборців аби взяти участь у виборах Президента України.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валерій Білоокий, вибори Президента, реєстр виборців, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект