Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Чернігові відкрилося кардіохірургічне відділення, де проводитимуть операції на відкритому серці (відео)У Чернігові відкрилося кардіохірургічне відділення, де проводитимуть операції на відкритому серці (відео)

Перше в області кардіохірургічне відділення, де проводитимуть операції на відкритому серці, відсьогодні запрацювало у другій міській лікарні в Чернігові. У ньому 6 палат на два-три місця, працюватимуть там 3 лікарі. Очолив відділення Ігор Венгер. На відкриття приїхали директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова Василь Лазоришинець та головний лікар інституту Сергій Сіромаха. Детальніше дивіться у сюжеті.Ігор Венгер: «Ми чекали його відкриття майже 3 роки, тому що до цього часу у нас були ліжка на базі відділення судинної хірургії. Сьогодні ми вже станемо незалежними. Я думаю, що це покращить як перебування самих хворих, комфорт їхній, так і дасть змогу для нашого прогресу і нашого розвитку.

Більшість хворих уже не їздять до Києва, вони отримують цю допомогу тут.

Ми і до цього проводили весь спектр хірургічних операцій. Це операції і на працюючому серці при ішемічній хворобі серця, операції при набутих вадах, по заміні клапана апарату, пластичні операції на клапанах, операції при аневризмі аорти, аневризмі лівого шлуночка.

На мільйонну область потреба в таких операціях на відкритому серці складає від 700 до 1000. Ми в 2018 році прооперували близько 180 пацієнтів, що склало близько 300 операцій.

Я думаю, ми в цьому році будемо започатковувати мініінвазивну кардіохірургію, тому що зараз це в тренді – маленькі розрізи, відеоасистовані операції торакоскопічні, які дозволять зменшити ліжкодень, зменшити перебування хворого в стаціонарі, вони менш травматичні».

Пацієнти кардіохірургічного відділення про його відкриття кажуть так.

Світлана Цикун:
«Дуже добре, що не треба їхати до Києва, турбот рідним. Тут як удома. Прийшла, то хотіла проситися, щоб в п’ятницю виписали вже, а це не буду проситися, буду чекати, поки випишуть, бо дуже добре тут».

Василь Роговий: «Це дуже добре, що у нас є. Так би поки відвезли кудись, то міг би і не дожити. А так уже в Чернігові є у нас відділення. Спасибі, що відкрили. Бачите, нам дали нову палату. Все прекрасно. Все новеньке, красиве, прекрасно.»
Обладнати відділення та підготувати лікарів допомогли фахівці з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова. Про це сказав головний лікар Чернігівської міської лікарні №2 Володимир Фаль. Про те, скільки грОшей витратили на все, відповідає так.

Володимир Фаль - головний лікар Чернігівської міської лікарні №2: «Ви знаєте, я свої гроші не рахую, це все наші гроші, нам ніхто нічого не давав. Це наші власні гроші. Допомагав тільки Василь Васильович нам, обладнанням деяким, апаратурою. Підготував нам лікаря. Це головне. А решту робили своїми силами».

Василь Лазоришинець - директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова: «Лікарі готувалися у нас, в основному. Це високоспеціалізовані фахівці, які працюють на не те, що українському, на європейському рівні, тому що вони показують результати, які де в чому кращі, ніж у Європі.

Я думаю, все зроблено правильно, зроблено по стандарту. Єдине, чого мені хотілося б, щоб реанімація була не на першому поверсі, а щоб була на одному рівні з цим. Але краще, якщо реанімація поруч із операційною».
Зайти до операційної нам не вдалося, тому що там уночі робили термінову операцію.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кардіохірургічне відділення, міська лікарня №2, Ігор Венгер, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект