Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Двадцять чотири педагоги з Чернігівщини змагалися за звання «Вчитель року-2019» (відео)Двадцять чотири педагоги з Чернігівщини змагалися за звання «Вчитель року-2019» (відео)

Двадцять чотири педагоги з Чернігівщини змагалися за звання «Вчитель року-2019» на обласному етапі конкурсу. Стільки дійшло до фіналу обласних змагань із майже 200 вчителів, які взяли участь у районних етапах конкурсу. Кращих цьогоріч визначають у п’яти номінаціях: «Основи здоров’я», «Захист Вітчизни», «Французька мова», «Географія», «Вчитель інклюзивного класу». Про те, у якій школі, якому класі, та на яку тему проводитимуть уроки, вчителі дізналися вчора під час жеребкування. Сьогодні провели ці уроки. Наша знімальна група бачила, як вони пройшли у першій та тридцятій чернігівській школах.Ірина Захарченко проводить урок математики в 3-му, інклюзивному, класі школи №30. Номінацію «Вчитель інклюзивного класу» на конкурсі цьогоріч оцінюють вперше.

«Поки що, після уроку одразу не можу сказати, які враження. Це моя робота, я дуже багато років працюю, тому як такого страху не було, а хвилювання, звичайно, дуже велике було».

Учениця 3-В чернігівської школи №30 Марія Купчук розповідає, що урок був цікавий і корисний.

«Були різні подорожі і різні цікаві завдання. Це було і цікаво, і корисно. Цікаві методи, як розв’язувати приклади. Але наша вчителька показувала більш звичні для мене методи розв’язування прикладів».

Антоніна Зажитько - асистентка учителя 3-В чернігівської школи №30: «Це були не тільки математичні розрахунки, а й цікаві історичні відомості про міста України. Ну і, звичайно, була дуже цікава фізкультхвилинка, яка була розроблена саме з урахуванням потреб Марійки».

Людмила Зленко - член журі в номінації «Учитель інклюзивного класу»: «Особливу увагу ми звертаємо, тому що у нас клас із інклюзивним навчанням, на те, як диференціюють завдання для діток з особливими освітніми потребами в класі. Вчитель впоралась, допомагала асистент. Вона стимулювала асистента вчителя, щоб та допомагала цій дитині. Цей урок нам сподобався».

У школі №1 проводить свій конкурсний урок французької мови Вікторія Івченко-Жабинська.

Вікторія Івченко-Жабинська каже, що до уроку готувалася близько дев’яти годин.

«Буквально вчора було жеребкування, ми витягнули тему і з шостої і до ночі готувала. Ось такі стресові ситуації, все швидко, максимально творчо, хочеш щось цікаве дітям підібрати. Але часу дуже мало. Все вдалося, я дуже рада, дітки дуже приємні, дуже гарні, йшли на контакт дуже добре».

Софія Козаченко - учениця 10-В чернігівської школи №1:
«Спочатку було тяжко, тому що я не розуміла, що хоче саме ця вчителька від мене. Але згодом ми порозумілись якось. Цей урок мені дуже сильно сподобався, тому що він був легкий у розумінні та дуже продуктивний».

Валерія Сущева
каже, що їй сподобався інтерактивний формат уроку.

«Мені дуже сподобався цей урок, тому що я обожнюю такі інтерактивні формати, коли вчителі заохочують учнів, студентів говорити, висловлювати свої думки».

Журі оцінює урок за такими критеріями.

Олена Лось - голова журі в номінації «Учитель французької мови»: «Перш за все, це знання предмету, фахові знання, знання методики, урахування потреб самих дітей, це можливості їх, спрямованість на формування цілісних знань предмету і міжпредметні зв’язки, які також сьогодні залучалися на занятті, психологічні моменти, творчий підхід і таке інше».

У номінації «Вчитель французької мови» цьогоріч 4 конкурсанти. В інших номінаціях – по 5.

«Така ситуація з мовою не тільки в Чернігові, а в Україні в цілому. На жаль, трошки в занепаді французька мова. Тому за браком просто вчителів дуже мало шкіл Чернігова і шкіл в області, які ще вивчають французьку».

За результатами сьогоднішніх уроків визначать переможців у кожній номінації. Їхні імена оголосять завтра. Кращі вчителі отримають грошові премії та представлятимуть область на фінальному, всеукраїнському етапі конкурсу «Вчитель року 2019».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: конкурс «Вчитель року», педагоги, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект