Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Виставка портретів засуджених «Освіта – шлях додому» вже в ЧерніговіВиставка портретів засуджених «Освіта – шлях додому» вже в Чернігові

На сьогодні в Україні 55 тисяч в’язнів. Більшість з них переживають знущання, не мають доступу до якісних соціально-медичних послуг та абсолютно ізольовані від цивілізації. Статистика каже, що в Україні 84% звільнених з місць позбавлення волі врешті вчиняють злочини знову, тоді як в Норвегії таких всього 20%. Цьому є причини. Система не працює. Потрібні інші шляхи.
6 лютого в Чернігівському музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» відкрилася фотовиставка портретів засуджених «Освіта – шлях додому».
На сьогодні в Україні 55 тисяч в’язнів і вони мають право навчатися. Проте реальність інша: поки вони відбувають покарання, лише одиниці з них мають доступ до освітніх послуг. Представники благодійної організації FREE ZONE відвідали кілька виправних колоній у Полтавській та Чернігівській областях та дізналися в ув’язнених, навіщо їм освіта, ким вони хотіли б бути після звільнення та як розвиватися.
За словами керівника благодійної організації FREE ZONE Олексія Загребельного, проект «Освіта – шлях додому» показує: єдине, що має відокремлювати людину у місці позбавлення від людини на волі – це паркан.

– Приниження людської гідності, рабський труд та ізоляція від зовнішнього світу жодним чином не роблять людину частиною суспільства, а навпаки, сприяють скоєнню нею повторних злочинів та поверненню за грати. Однією з умов для того, щоб люди під час відбуття покарання мали можливість змінитися, є змога здобути загальну, професійну освіту, навчитися життєвим навичкам, – каже Олексій Загребельний.– Ми не вважаємо, що освіта це гарантія від того, що людина утримається від злочину. Але освіта – це шанс, це можливість, і ми говоримо не так про формальну освіту, як про неформальну, коли людина отримує навички, які спроможні потім стати джерелом доходу. Люди часто вважають, що якщо людина злочинець, їй місце тільки в в’язниці – і все. Але серед них наші громадяни, наші сусіди, родичі, знайомі, однокласники. І вони повернуться, і будуть жити поряд за нами, і якщо ми їм не допоможемо, то кожен із нас буде в небезпеці, – каже Ірина Яковець, перша заступниця директора Державної установи «Центр пробації».

На виставці представлені чорно-білі портрети ув’язнених із короткими цитатами. Герої портретів згадують про своє минуле життя, дітей та родину. Вони також згадують і про освіту. Дехто з них планує змінити професію після звільнення і не повертатися до минулих помилок. А ті, хто вже встигли почати перекваліфікацію в місцях несвободи, стверджують, що освіта – чи не найкорисніше, що можна зробити для себе під час ув’язнення.
Виставку вже презентували у Верховній Раді України, Міністерстві юстиції, Черкасах та Львові. Експозиція діятиме до 24 лютого.

Більш світлин тут


Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, світлини, музей, портрет, засуджені, освіта, Загребельний

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект