Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » В обласному художньому музеї відкрилася виставка «Палітра ніжинських майстрів» (відео)В обласному художньому музеї відкрилася виставка «Палітра ніжинських майстрів» (відео)

6-сантиметрова скрипка, дерев’яні дитячі іграшки, розписане скло та різьблені ікони - близько 60-ти експонатів декоративно-ужиткового мистецтва та художніх фото з вівторка, 5 лютого, можна побачити в обласному художньому музеї в Чернігові. На відкритті виставки «Палітра ніжинських митців» побувала наша знімальна група.На виставку Григорій Василенко привіз різьблені ікони та скрипку в мініатюрі завдовжки 6 сантиметрів. Зробив її чоловік за місяць, різьбленням займається майже 40 років.

«В інтернеті побачив 7,5 сантиметрів скрипку. Ну і заїло. Я почав шукати літературу, матеріали. Там дуже складна система. Це бутафорська, вона не грає нічого».

Різьбяр Сергій Святний робить дерев’яні іграшки для дітей. На виставці є його пташки, коник та деркачі.

«У мене дитинці вдома, внучці, трошки більше рочку. Вона, коли йде, пальчиком обов’язково торкне пташку. Для неї дуже цікаво, що вона рухається».

Також на виставці, яка відкрилась в художньому музеї ім. Галагана, є розписане скло, художні фото, картини у техніці батік.

«Це техніка холодного батіка. Тут немає права на помилку і воно неповторне, тому що кожного разу ми не знаємо, як ляже і куди запливе фарба. Тому для мене батік живий. Заразившись ним одного разу, вже не зможеш зупинитися», - розповідає Ніна Кущенко.

Юлія Петренко показує свій витвір: «Це такий стилізований герб нашого міста, міста Ніжина, Георгій Побідоносець. Цікавість цих робіт є в тому, що це авторське поєднання технік, якими працювали наші прабабусі, пращури. Формується ніби маленький конструктор. Це клеєний льон. Тут ідуть елементи мотанки. Ви бачите, що воно дійсно як конструктор збирається. І вибійка».

Триватиме виставка до другого квітня.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: скрипка, виставка, художній музей, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект