Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові після тривалих канікул школярі вийшли на навчання (відео)

У Чернігові після тривалих канікул школярі вийшли на навчання (відео)

Чернігівські школярі вийшли сьогодні на навчання після місяця вимушених канікул. Аби наздогнати програму, вчителі ущільнять її. Літні канікули в Чернігові не скорочуватимуть. Як повертаються до навчання 900 учнів 20-ї школи, бачила Наталія Гоман.1-А чернігівської школи №20. Після місяця канікул, які декілька разів продовжували через захворюваність на грип та ГРВІ, вчителька початкових класів Олена Сєрікова проводить урок читання.

«Трошки увага у них розсіяна. Але ми використовуємо різні методи, наприклад, вони дуже полюбляють ігри з Лего, воно їх спонукає більше до навчання. Так що все буде нормально.

Ущільнювати програму ми будемо трошки, бо три тижні ми були на продовжених канікулах. Ущільнювати будемо, дивлячись по програмі, які споріднені теми у нас, то будемо трошки швидше їх викладати. Якщо на 2 уроки тема була, то будемо викладати за один урок. Дітки, я так бачу, сьогодні прийшли, сповнені сил, тому у нас процес іде добре, опановуємо далі навчання».

Батько першокласника Костянтин Землянський каже - син хотів повернутися до школи. В тому, що програму доведеться наздоганяти, складності не бачить.

«Спочатку були дуже й дуже раді цьому, але вже десь через кілька тижнів радість змінилася якоюсь нудьгою, навіть ґаджети не допомагали. Останні тижні дуже хотіли побачити друзів, вчителя.

Мені здається, що для учнів першого класу це не буде дуже напряжно, тому що програма розтягнута, проста, не дуже складна, скажемо так. Все буде залежати від вчителів на місцях, як вони себе поведуть. Ми намагалися і дома щось вчити, щось писати, якісь завдання виконувати самостійно. Але навчання вдома і в школі – це дуже різні речі».

Одинадцятикласники Дарія Гончаренко та Віктор Цирулік сподіваються - на підготовку до ЗНО та його результати вимушені канікули не вплинуть.

«Канікули в мене були дуже насиченими, я і займалася з репетиторами, і намагалась якось сама трошки підганяти по матеріалу. І взагалі я якось сумувала за школою. Тому сьогодні зранку бадьоро встала, навіть не захотілось і спати, бо хотіла побачити своїх однокласників, учителів і почати вже навчатися останні 3 місяці до ЗНО», - розповідає Дарія Гончаренко.

«Не буде важко. Я думаю, ми все встигнемо, будемо наполегливо працювати», - каже Віктор Цирулік.

Шкільний психолог Валерій Тутученко: «Початок треба, як кажуть, після довгої відпустки і дорослим, і особливо дітям треба починати поступово. Навантаження треба робити поступово. Я думаю, і вчителі це розуміють. Я думаю, що в цьому великих проблем не буде».

Заступниця директора з навчально-виховної роботи Валентина Ончукова: «Коли ми були на карантині, вчителі продумували уже матеріал, який вони будуть ущільнювати. Ущільнення – це або об’єднання теми, або скорочення певних годин на ту чи іншу тему, якщо вона не така складна. І ще у кожного вчителя є резервні уроки в кінці семестру, вони можуть половину використати на повторення, а половину якраз на ті теми, які більш складні. А так процес буде йти як завжди. Ми нікуди години не додаємо, у суботу не викликаємо дітей, нульові уроки не ставимо».

Вчитель англійської мови Ігор Похилько: «Звичайно, якийсь матеріал, який можна буде вивчити самостійно, десь щось підчитати, зараз вдосталь інформації в інтернеті, наприклад у тому самому сайті Ютуб, де можна подивитися наглядно, все красиво буде пояснено. Чому б ні, можна опрацювати і таким чином».

Скорочувати літні канікули, каже завуч Валентина Ончукова, не будуть. Таке рішення прийняли в управлінні освіти міськради.

«По-перше, в одинадцятих класах починається ЗНО. Крім того, з 1-го червня у 9-их класах починається ДПА. Ми не зможемо це відтермінувати. Тому, я думаю, це все буде в межах цього навчального року, який визначений до 31-го травня».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: школярі, канікули, карантин, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект