Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Мінімальна пенсія зросла на 172 гривні, тепер вона буде 1669 гривень 20 копійок (відео)Мінімальна пенсія зросла на 172 гривні, тепер вона буде 1669 гривень 20 копійок (відео)

Для 76 тисяч пенсіонерів області зросла мінімальна пенсія – на 172 гривні. Тепер вона буде 1669 гривень 20 копійок, до цього була 1497 гривень. Про це UA:Чернігів сказав начальник головного управління Пенсійного фонду в області Юрій Юрченко. За його словами, перерахунок пов’язаний із підвищенням мінімальної заробітної плати.«Для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу, встановлюється в розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної законом про державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Для порівняння розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1 грудня 2018 року, становить 1497 гривень, 40% мінімальної заробітної плати, встановленої з 1 січня 2019 року, становить 1669 грн 20 коп».

За словами Юрія Юрченка, з 1 березня в Пенсійному фонді планують провести індексацію пенсій. З 1 липня та 1 грудня, після чергового підняття прожиткового мінімуму, пенсії теж перерахують.

«З 1 березня 2019 року буде також підвищена пенсія у зв’язку з зростанням середньої заробітної плати за три попередні календарні роки та з урахуванням рівня інфляції в 2018 році. З 1 квітня буде проведений перерахунок пенсій пенсіонерам, які після призначення або перерахунку пенсій працювали та набули страховий стаж».

Пенсіонери ж висловлюються про перерахунок пенсій так.

Ніна Децик: «Мені здається, не піднімуть. Тому що от я отримую пенсію, минулого року я отримувала 1 537 гривень, всім додали, я так і залишилась 1 537, хоча в мене на руках дитина-інвалід другої групи, я отримую допомогу на неї, але на півтори тисячі можна жити?»

Микола Децик: «Це раз сходити в магазин і немає пенсії».

Тетяна Лащук: «Дуже мало, бідні жінки і бідні чоловіки пенсіонери, ось і все, що я можу сказати… У мене трішки пенсія більша, у меня сім’я загиблого військового, а так, звичайно, людям я дуже співчуваю, як можна вижити на 1 600 или 1 700 гривень, це просто нестерпно».

Ніна Лящинська:
«Якби вони підняли хоча щонайменше 3-4 тисячі, тоді якось можна було людям жити. От получає людина міні малку, 1500 грн, як на неї прожити? На неї не проживеш. Купи хліб, купи до хліба, ліки, комунальні послуги і все, і грошей нема».

Також з нового року зросла пенсія для військових – в середньому на 711 гривень, каже Юрій Юрченко.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пенсія, Юрій Юрченко, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект