Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » З 14 січня в школах оголошено додаткові канікули (відео)З 14 січня в школах оголошено додаткові канікули (відео)

З 14 січня у загальноосвітніх закладах Чернігова оголошено додаткові канікули, поки що без кінцевого терміну. З 11 січня в місті вводяться обмежувальні протиепідемічні заходи. Зокрема, обмеження вільного доступу до стаціонарних корпусів міських лікарень. Таке рішення прийняли у п’ятницю на засіданні міського оперативного штабу для координації дій щодо запобігання розповсюдженню захворювань на грип та ГРВІ.Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я ЧМР: «Передбачено створити в інфекційному відділенні міської лікарні №2 і інших структурних підрозділах підпорядкованих закладів спеціалізовані палати для розміщення хворих на грип та гострі респіраторні захворювання, забезпечити готовність додаткового розгортання та перепрофілювання ліжок, якщо буде така необхідність, у всіх 4 міських лікарнях, організацію роздільного прийому грипозних та інших хворих у поліклініках».

Начальник управління освіти Василь Білогура повідомив, що у дитячих садочках наразі відсутні 57% дітей, з них 9,5, зі слів батьків, через хворобу. У школах, де тривають зимові канікули, хворіють вчителі.

Василь Білогура, начальник управління освіти ЧМР: «Зі слів керівників навчальних закладів, дуже багато вчителів на лікарняному, дуже багато хворіють. Є школи, де на лікарняному знаходиться до 20 вчителів. Прийняття рішення стосовно карантину є необхідним».

За словами завідувачки відділу епіддосліджень обласного лабораторного центру, епідпоріг у Чернігові перевищено на 16,9%.

Світлана Аландаренко, завідувачка відділу епіддосліджень Чернігівського міського відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр»: «Протягом поточного тижня у нас захворюваність на гострі респіраторні інфекції зросла, і зареєстровано в місті 3662 випадки грипу та гострих респіраторних захворювань. Питома вага дітей, серед захворілих становить, 50%. Протягом поточного тижня в стаціонари міста госпіталізовано з діагнозом грип та гострі респіраторні інфекції 37 осіб, із них – 51% складають діти до 17 років».

За дослідженнями матеріалів від пацієнтів з підозрою на грип, у 12 випадках отримали позитивні результати.

Станом на 11 січня в усіх медичних закладах міста на стаціонарному лікуванні знаходиться 106 людей хворих на пневмонію різного ступеню тяжкості. Від ускладнень від грипу померло вже 2 людей, серед яких вагітна жінка. По області ще 4 померлих.

Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я ЧМР: «Хочу наголосити на тому, що в обидва випадках, в яких двоє загибло від пневмонії, це пізні звернення за медичною допомогою. Тобто особливість вірусу в цьому році така, що прогресування йде дуже швидко».

Лікарі наголошують – головне при перших симптомах грипу звернутися за медичною допомогою і не займатися самолікуванням. І радять проводити посилені заходи профілактики від грипу людям зі складними патологіями – цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, а також дітям та людям похилого віку. Вакцини від грипу у фірм-постачальників є. Аптеки беруть їх під замовлення. Щепитися можна навіть зараз.

Наступне засідання штабу відбудеться за тиждень.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: карантин, грип, ГРВІ, епідемія, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект