Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Грип чи ГРВІ? Як розпізнати (відео)Грип чи ГРВІ? Як розпізнати (відео)

У Чернігові поширюється грип. Зокрема зафіксовано вже 2 летальні випадки через ускладнення після цієї хвороби. Лікарі кажуть, що громадяни ще не до кінця розуміють різницю між симптомами ГРВІ та грипу, і тому зволікають із лікуванням до останнього.Олена Білеуш, лікар загальної практики сімейної медицини: «При грипі стрімко підвищується температура тіла. Буває навіть так, що зранку прокинувся, все дуже добре, через пару годин температура вже 39-40. При ГРВІ такого не буває».

Крім того, грип, на відміну від ГРВІ, може викликати біль у грудях та м’язах, ломоту в тілі. Не характерні для грипу біль у горлі та нежить.

Олена Білеуш, лікар загальної практики сімейної медицини: «При грипі рідко бувають нежить, чхання. Це більш характерно при звичайних респіраторних захворюваннях. При грипі озноб, ломота в тілі і температура тримається 3-4 доби. При ГРВІ таких високих цифр не буває».

Пані Олена каже, що при виявленні захворювання на грип, необхідно відразу звертатись за кваліфікованою допомогою, не сподіватися на так звані народні засоби.

Олена Білеуш, лікар загальної практики сімейної медицини: «На сам перед, не потрібно займатися самолікуванням. Треба обов’язково звертатися до свого сімейного лікаря: телефонувати або викликати лікаря додому. Бажано, при таких захворюваннях не йти до лікарні, тому що тут ще більше знаходиться цієї інфекції і хвора людина може заражати оточуючих навіть просто при розмові».

У той же час, як каже пані Олена, кількість хворих на грип та ГРВІ збільшується.

Олена Білеуш, лікар загальної практики сімейної медицини: «На даний час хворих дуже багато. Багато з ГРВІ. Вже є випадки, які діагностуються і висіваються, грипу. Взагалі, епідситуація значно підвищилась».

За даними чернігівського обласного лабораторного центру, лише за перший тиждень 2019 року в Чернігові на грип та ГРВІ захворіло 2364 особи, з них 1456 дітей.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: грип, ГРВІ, Олена Білеуш, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект