Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » На Чернігівщині 4 людини померло від грипу (відео)На Чернігівщині 4 людини померло від грипу (відео)

Дві смерті за останню добу і ще стільки ж від початку епідсезону. Від ускладнень грипу на Чернігівщині померли 4 людини.В обласному центрі, а також у Варвинському, Ічнянському, Корюківському районах та місті Прилуки епідпоріг вже перевищено.

Оксана Баластрик, лікарка-інфекціоністка Чернігівської міської лікарні №2: «На сегодняшний день у нас фиксируются случаи гриппа. Мы принимаем этих пациентов амбулаторно. Сейчас на нашей территории циркулирует грипп H1N1. Это тот вирус, который наиболее часто вызывает тяжелые осложнения в виде вирусных пневмоний, которые могут привести к летальному исходу».

Клінічно підтверджені штами H3N3 та H1N1, фіксували в регіоні ще у грудні.

За інформацією чернігівського обласного лабораторного центру, за перший тиждень нового року на грип та ГРВІ захворіло майже 6 тисяч осіб. Але тим, хто підхопив небезпечний вірус лікуватися поки що нічим.

Оксана Баластрик, лікарка-інфекціоністка Чернігівської міської лікарні №2: «Единственными препаратами для лечения гриппа являются «Тамифлю» и «Реленца». Это единственные препараты, которые обладают прямым противовирусным действием. Все остальные препараты не входят в протокол лечения гриппа. На данный момент в аптеках их нет».

Як зазначає лікарка, саме ці препарати сприяють швидшому одужанню і мінімізують ризик ускладнень. Профілактичної вакцини в аптеках вистачає. А ось із противірусними медикаментами ситуація в області наразі критична.

Як сталося, що ліків від грипу немає і чи є шанс незабаром побачити їх в аптеках, достеменно невідомо.

Наразі ці противірусні препарати вкрай необхідні кільком тяжко хворим зі Щорського та Городнянського районів. За словами інфекціоністи чернігівської лікарні, розпізнати грип і вчасно звернутися за кваліфікованою допомогою можна навіть за першими симптомами.

Оксана Баластрик, лікарка-інфекціоністка Чернігівської міської лікарні №2: «Грипп начинается остро. Начинается с потрясающего озноба, мышечная слабость, ломота в теле, выраженная головная боль. Но идет отсутствие катаральных проявлений. Температура до 39-39,5 градусов. И характерной чертой является то, что очень плохо поддается снижение температуры жаропонижающими препаратами».

Заступник міського голови Олександр Ломако повідомив, що в обласному центрі епідпоріг перевищений на 16%. У п’ятницю у муніципалітеті відбудеться засідання міського оперативного штабу для координації дій щодо запобіганню розповсюдженню захворювань на грип та ГРВІ, де мають вирішити питання про введення карантинних заходів у Чернігові.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: грип, ГРВІ, епідемія, Оксана Баластрик, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект