Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » В обласній станції переливання крові не вистачає 3-ї негативної та 4-ї позитивної груп крові (відео)В обласній станції переливання крові не вистачає 3-ї негативної та 4-ї позитивної груп крові (відео)

Третьої негативної та 4-ї позитивної груп крові не вистачає в обласній станції переливання крові. Їх запаси на Чернігівщині мінімальні. Про це UA: Чернігів сказав головний лікар станції Павло Герасименко. Пов’язано це, за його словами, із новорічними та різдвяними святами.У цьому приміщенні на станції переливання крові зберігаються всі її запаси для області.

Головний лікар обласної станції переливання крові Павло Герасименко розповідає:
«Це заморожена плазма, яка зберігається при температурі -30. Вона виглядаєсь ось таким чином, і такого компоненту крові у нас достатньо. Це всі запаси по 4-й групі, які є в нашій області на даний момент. Навіть незважаючи на те, що пацієнтів 4-ї групи менше, але коли в області з’являється 1-2 пацієнти, які є пацієнтом терапії такої крові, вона стає одразу дефіцитною».
31-річний Віталій Струков здає кров 4 групи позитивного резус фактору крові. Її не вистачає. Чоловік донором став вчетверте.

«Можливо, я комусь таким чином допоможу. Були ситуації коли дружина народжувала, батько хворів і треба було здавати кров. Так все і почалося» - каже Віталій Струков.
19-річний чернігівець Микола Руденок здав кров вперше. Раніше донорами були його батьки. Вирішив здати і він.

«З’явилося бажання допомогти. Я просто вирішив спробувати, як це» - розказує Микола Руденок.

«Після тривалих свят область відчуває дефіцит донорської крові. Люди зайняті святкуванням, перебувають у від*їздах, не перебувають на роботі. Тому ми нажаль не можемо заготовити достатню кількість донорської крові для забезпечення потреб населення. Донором крові може бути повнолітній громадянин України, який має реєстрацію в Україні, він не мав відхилень у здоров’ї і не має хворіти на захворювання, що передаюьться через кров , не повинно бути порушень серцево-судинних захворювань, дихальної системи і не мати травм», - розповідає головний лікар обласної станції переливання крові Павло Герасименко.

Дізнатися, яких груп крові не вистачає в області, можна сайті станції переливання. Стати донором і здати кров можна у Чернігівській станції переливання крові та районному відділенні у Корюківці.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: станція переливання крові, донори, Павло Герасименко, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект