«Зимова казка» Віктора Кудіна

За фахом він архітектор. За покликом – художник, фотограф та карикатурист, а малювати любить чернігівські зимові пейзажі.
9 січня, у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній (у Колегіумі, на Валу) відкрилася виставка картин Віктора Кудіна «Зимова казка»– Чому зима і чернігівські пейзажі? Тому що моя дача знаходиться тут у Чернігівській губернії, і буваючи тут зимою у вихідні дні я брав етюдник і виходив на пленери. Мені цікаво було малювати зимою, тому що немає зелені, страшної для мене, а все воно монохромне, трошки сіреньке, навіть трошки сумне. Малювати доводилось зимою, коли холодно, і тут у мене з’явились такі експерименти, як малювання тушшю, – розказує Віктор Кудін.Свою творчість художник у нашому місті презентує вперше, на виставці представлено 38 його картин, переважно це зимові чернігівські пейзажі.
Віктор Кудін – архітектор, художник, викладач, фотограф та карикатурист. Заслужений архітектор України, член Національної спілки архітекторів України, член-кореспондент Української академії архітектури, голова клубу карикатуристів «Архігум», учасник і лауреат міжнародних виставок та конкурсів з архітектури, малюнку, живопису та фотографії у понад 30 країнах світу, де отримав 40 різноманітних призів.
Митець провів понад двадцять персональних виставок, зокрема, у Бранденбургському музеї, м. Коттбус, Німеччина (1992), галереї «Відкрита майстерня», м. Краків, Польща (2005), галереї «Фонд», м. Київ, Україна (2006). Віктор Кудін також постійний учасник групових виставок в Англії, Бельгії, Болгарії, Греції, Індонезії, Ірані, Іспанії, Італії, Канаді, Кореї, Кубі, Німеччині та інших країнах.
Народився Віктор Кудін 9 вересня 1950 року у селі Здвижівка Бородянського району Київської області.
Закінчив архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту, працював в інституті «Гіпроцивілпромбуд» (Київ). Від 1991 року і до сьогодні він очолює творчу архітектурну майстерню «Кудін», яка займається проектуванням промислових будівель і споруд, громадських будівель, житла, а також і дизайном інтер’єрів. У 1992–95 роках працював архітектором німецької проектної компанії «ARKUS» (м. Коттбус).
Кудін – один із найпотужніших архітекторів сьогодення, і тому не випадково останні архітектурні конкурси у Львові виграло київське архітектурне бюро «Кудін».
30 листопада 2018 року у Львові відкрили галерею для найкращих карикатуристів світу SATIRIKON. Ініціатором її створення був Віктор Кудін. Першою експозицією у стінах галереї стала підбірка його найкращих робіт. Саме у нього виникла ідея відкрити у Львові окрему галерею карикатури, де можна було б ознайомитись із роботами найкращих українських і закордонних авторів. Це друга в Україні галерея карикатури після київської галереї об’єднання «Архігум», засновником якої був митець.
Чим би не займався Віктор Петрович – архітектурою, станковим живописом, фотографією, карикатурою, планка якості завжди піднята на саму високу відмітку. А на запитання – Хто він в більшій мірі: художник чи архітектор, – Віктор Кудін відповідає:
– Людина – складна істота, яка поєднує в собі безліч різних, іноді парадоксальних сторін. Живопис, архітектура, фотографія повністю уживаються, між ними немає ніякого конфлікту. Вони вільно переходять один в одного, так що я іноді не знаю, де закінчується один напрям і починається другий. Для мене все, що я роблю, це художні об’єкти. І архітектура нерозривно пов’язана з живописом, адже спочатку потрібно намалювати те, що уявив...Більш світлин тут


Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, музей, картини, художник, пейзаж, архітектор, фотограф, карикатурист, Кудін

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект