Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » До Помісної церкви приєднаються тисячі парафій УПЦ МП (відео)До Помісної церкви приєднаються тисячі парафій УПЦ МП (відео)

Канонічна та незалежна.

Українська Помісна церква отримала довгоочікуваний Томос про автокефалію. Напередодні Різдва вселенський патріарх урочисто вручив документ новообраному предстоятелю православної церкви України митрополиту Єпіфанію.Роман Кіник, настоятель Катерининської церкви: «Для нас цей Томос означає, що частинка української церкви, яка також ж частиною тіла Христового, ввійшла в єдине тіло Христове. Ми з’єднались з вселенським православ’ям. Ми сьогодні стоїмо разом із вселенським православ’ям і молимось. А вселенське православ’я молиться за нас, за нашу державу, за наше військо, за мир в Україні, і відповідно за те, щоб справді українська церква стала сильною і міцною, і розбудовувалась».

На початку свого становлення церква підпорядковувалася Константинополю. А після підписання вічного миру з російською імперією, Московському патріархату. Дослідники запевняють, що безпідставно.

«Цей документ не церковного складу. Це статті світських державних договорів і текст вічного миру 1686 року, де є пункт про підпорядкування Київської митрополії Московському патріархату. Такі пункти існували у інших статтях українських гетьманів, починаючи з Юрія Хмельницького. Але вони в повному обсязі не виконувались. Церковного документу про підпорядкування Київської митрополії Московському патріархату, такого немає», - каже доцентка кафедри історії України навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О. Лазаревського Ольга Гейда.

Про незалежність держави та духовності українці мріяли не одне століття. Отримати визнання і автокефалію церква намагалася і рівно 100 років тому.

Ольга Гейда: «На початку ХХ століття були намагання відновити справедливість і підпорядкування Константинополю отримати автокефалію. Але держави тоді не існувало, вона не збереглась внаслідок суб’єктивних історичних складових. Автокефальна церква збереглася на заході в діаспорі українській. Тут в Україні вона не існувала. А тепер нарешті, Томос отримано. Історична справедливість відновлена».

За словами отця Романа, українська помісна церква має об’єднати автокефальну православну церкву, Київський та Московський патріархати.

Роман Кіник, настоятель Катерининської церкви: «В Томосі написано, що всі православні все ж таки повинні належати до цієї церкви. Але у нас, слава Богу, є свобода віросповідання і кожна людина має право сповідувати свою віру, свою релігію, чи належить до того центру, до якого вона хоче, чи до Риму, чи до Москви. Відповідно кожна людина буде мати право ходити в цю церкву, в яку вона буде вважати за потрібне».

Перейти під юрисдикцію Помісної церкви може будь-яка громада, що виявила відповідне бажання. Зокрема, на Львівщині та Черкащині парафії Московського патріархату вже заявили про свій перехід.

Роман Кіник, настоятель Катерининської церкви: «Чуємо, що вже по Україні переходять. Чуємо також певні розмови і в Чернігівській області. Але в Чернігівській області такого руху ще не було. Я думаю, що, коли вже відбудеться реєстрація нового статуту, відповідно тоді вже почнеться рух для того, щоб більша частина православних все ж таки об’єдналася в цій єдиний церкві».

У Міністерстві культури України прогнозують, що до православної церкви України приєднаються тисячі парафій Московського патріархату.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Томос, українська Помісна церква, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект