На Чернігівщині – кір (відео)

За інформацією чернігівського обласного лабораторного центру, смертельно небезпечну хворобу від початку року зареєстрували вже у 14 пацієнтів у регіоні.Любов Фіалковська, лікар-педіатр: «Це ще якось мало. Нас ця хвороба якось ще обходить стороною. Взагалі-то епідемія почалася ще минулого літа з Одеської області. Найголовніша проблема у нас в країні, як завжди, це дуже низький рівень вакцинації. Кір – це дуже висококонтагіозне захворювання, тобто заразитися дуже легко. Воно переноситься повітряно-крапельним шляхом».

У разі відсутності профілактичного щеплення, вірогідність заразитися вірусом після контакту з хворим, майже 99%.

До появи перших симптомів зазвичай проходить від 7 до 17 днів. А ось починається кір, як звичайна застуда.

Любов Фіалковська, лікар-педіатр: «Кір завжди починається з нежитю. Але завжди є виділення з носу і з очей як при кон’юнктивіт. Висока температура, слабкість і дуже виражені катаральні явища. Тому що прояви кору у вигляді висипки і інших симптомів, проявляться трошки пізніше – це 3-5 доба».

Висока температура, кон’юнктивіт, а також специфічний висип на слизовій рота та поверхні шкіри. Все це дозволяє медикам розпізнати вірус вже з перших днів. Але справжня небезпека, за словами лікарки, ховається у супутніх хворобах і можливих наслідках.

Любов Фіалковська, лікар-педіатр: «Ускладнення у вигляді менінгіту або енцефаліту, або важких корових пневмоніях, від яких помирають. Також є таке більш важке ускладнення, яке відтерміноване в часі, це ураження центральної нервової системи, коли людина може перехворіти зараз, а померти через кілька років».

Торік від ускладнень кору померло 16 українців. А 1 січня і 2-річний хлопчик із Житомирщини. Наразі вакцини проти кору в медичних закладах на Чернігівщині достатньо.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кір, вакцинація, Любов Фіалковська, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект