Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Чернігівська майстриня Ольга Костюченко випустила етнокалендар на 2019 рік (відео)Чернігівська майстриня Ольга Костюченко випустила етнокалендар на 2019 рік (відео)

Чернігівська майстриня випустила етнокалендар на 2019 рік. Ольга Костюченко виготовляє національний український одяг – традиційний для Чернігівщини та стилізований. Над однією сорочкою може працювати до року. Отримавши замовлення з Європи, яке більше ніколи не повторюватиме, вирішила залишити згадку про нього у календарі.«У мене було просто розкішне замовлення від пані з Європи. Складність роботи, технічне виконання. Вишивка вирізування і рахункова гладь. Народна вишивка вся по рахунку – майстриня рахує ниточки основи+ Це такі унікальні речі, і вони ніколи не повторюються. Я розуміла, що вона зараз виїде з України, ми її більше ніколи не побачимо».

Згадку про національний костюм, зроблений в єдиному екземплярі, майстриня Ольга Костюченко вирішила залишити у календарі, який передала до сувенірних магазинів Чернігова. Модель для нього шукала неодмінно місцеву. Для фото вбрала солістку чернігівського філармонійного центру Ольгу Печко.

«Для мене особисто важливо, бо я майстер, який працює на Чернігівщині, родом звідси, працюю в техніці, характерній для Чернігівщині. То для мене було важливо підбирати людей, які живуть на цій землі. Гуцулка одягає чернігівську сорочку – гарно, але не те. Відчувається, що трошечки не той характер, уклад життя, темперамент не той».

Одяг, який виготовляє Ольга Костюченко, в єдиному екземплярі увесь.

«Це така біла, традиційна Чернігівщина, репліка давньої сорочки. Вишивка білим по білому. У нас жінки часто робили такі дуже насичені, густо зашити рукава, воно трошки нагадує морозяні візерунки. Я думаю, більше вони все-таки були як весільні, тому що стільки роботи там.

Це теж репліка давньої сорочки. Теж Чернігівський район. Наскільки вони різні. В цій сорочці цікаво змережування – як з’єднані уставка і рукав. Це чернігівська розшивка – робиться вручну, голкою. Ще називають шеляжок. Дуже складна техніка. На такі сорочки іде дуже багато часу – до кількох місяців, буває рік.

Це моя авторська сорочка, але на основі традиційної. Рукавчики, манжетки – дрібнюсінька зборочка, брижування. Свого роду домашня плісировка. Це все збирається на нитку по рахунку ниток».

Тканини, з якими працює Ольга Костюченко - з конопель та льону. Знайти їх з часом все складніше, каже майстриня.

«Це домоткані старі тканини, зараз дуже велика рідкість – із старих запасів. Тому ці сорочки вдвічі унікальні – вже не буде такого полотна».

Для спідниць Ольга таке полотно фарбує.

«Це вибійка. Я роблю ескіз, потім ріжуться дерев’яні дошки, на дошки наноситься фарба, і з фарби вже б’ється на тканину».

Спідниці робить із «секретами».

«В кожній спідниці йде свій секрет. Це як гарна нижня білизна, яку ніхто не бачить, але жінка знає, що вона в неї є».

«Залишила традиційну застібку спереду, спідниця була дуже дорога, її шили чи купували раз на багато років – жінка за цей час міняла форми, вагітніла, народжувала, тому оце місце постійно регулювалось і прикривалось запаскою».

«Ти переносишся наче в іншу епоху, до інших предків, і відчуваєш себе більше жінкою. Сила мабуть якась передається через цей одяг. 00.54 І воно ж зроблене не на заводі, 500 тисяч штук. Це не річ, яка продається в магазині на кожному кроці, і неможливо в ній відчувати себе повсякденно», - дылиться враженнями модель Ольга Печко.

Майстриня Ольга Костюченко каже: «Це була ціла епоха – люди не просто одягали на свята, як ми зараз, а в цьому жили. І це відчуття відчути себе жінкою з тої епохи. Моє завдання як майстра – зробити цей одяг доступним для сучасних жінок, адаптувати його. От цей календар, коли ми знімали, мені хотілося показати її як сучасну, молоду, яка вміє носити подібне вбрання».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ольга Костюченко, етнокалендар, майстриня, національний український одяг, Ольга Печко, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект