Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Кутя за рецептом від прабабусь - із зерна потовченого у столітній ступі: так її роблять у Кудлаївці (відео)Кутя за рецептом від прабабусь - із зерна потовченого у столітній ступі: так її роблять у Кудлаївці (відео)

Кутя за рецептом від прабабусь - із зерна потовченого у столітній ступі. Такий рецепт приготування святкової страви зберегли селяни у Кудлаївці, що на Новгород-Сіверщині. Про традиції приготування і подачі куті на стіл – далі Олексій Коцебчук.Наталія Сухицька, жителька с. Кудлаївка:
«Хочу розповісти вам про кутю по Кудлаївськи, як вона готувалась. кутю господині готували десь за тиждень за два: підготовлювалась сама крупа.
у такій от ступі. Засипали сюди відбірної пшениці і оцим товкачем її товкли».

Рецепт куті жителька Кудлаївки Наталія Сухицька знає від своїх бабусі та прабабусі. Від прабабусі збереглась і ця ступа. Ступі, за словами Наталії, понад сто років.

«Потім її збризкували вже тепленькою водичкою і товкли поки все лушпиння від пшениці відійде. Коли вона буде витовчена, то буде пишна як йожики. Потім її ложили на печі де вона підсихала. Промивали декілька разів водою і готували вже саму кутю. На приготування куті береться одна частина крупи і дві частини води. Коли вода вже майже википіла, додаємо олію, сіль, цукор.

Святвечір починається, як зійде перша зірочка. Господарі збираються усією родиною за столом. Господиня виймає кутю з печі і несе її на покуть. Ставить на сіно. Коли господиня несе цю кутю, всі дітки йдуть слідом, чіпляються за господиню, щоб кури велися, курчат було багато. Господиня каже куркуркур, а дітки біжать слідом».

Цю кутю Наталія Сухицька готувала разом зі своїми подругами. Галина Зєвако розповідає, що входить до готової страви.

«Тут є трохи маку, трохи цукру, підсолена. Зараз ще господиню додають родзинки, давйте і ми додамо. Додають і мед. Премішуємо. Я думаю буде смашна кутя. Кутя готова. Це у нас з гречки, а це з пшенички, яку ми товкли».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кутя, селяни, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект